26 maja 2019 roku w warszawskiej hali Torwar odbędzie się koncert „Życia mała garść” dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu – dwójce artystów, o których pamięć trwa do dziś.

Anna Jantar i Jarosław Kukulski - muzyczne małżeństwo

Anna Jantar i Jarosław Kukulski byli muzycznym małżeństwem, które już w latach 70-tych stworzyło wiele ponadczasowych utworów i wykonań, o których nie sposób zapomnieć. Repertuar koncertu „Życia mała garść” stanowić będą piosenki Anny Jantar skomponowane zarówno przez jej męża, jak i innych kompozytorów, ale nie zabraknie też wielu przebojów Jarosława Kukulskiego, które napisał dla innych wykonawców. Większość z tych piosenek do dziś śpiewa cała Polska, a w przepięknej oprawie muzycznej Adama Sztaby dostają nowego życia. W koncercie nie zabraknie zatem wspomnianych wyżej utworów, w tym m.in. „Tyle słońca w całym mieście”, „Radość najpiękniejszych lat”, „Tylko mnie poproś do tańca”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „Im więcej Ciebie tym mniej” czy „Wielka dama”.

Koncert „Życia mała garść” miał już c prawda swoją premierę w 2012 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Teraz pojawi się po raz kolejny. Pretekstem do ponownego zaprezentowania tego koncertu w 2019 roku jest 75-ta rocznica urodzin Jarosława Kukulskiego oraz przypadająca rok później 70-ta rocznica urodzin i 40-ta rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar. Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawuje córka muzycznej pary, Natalia Kukulska.

Natalia Kukulska o koncercie  “Życia mała garść

Sama artystka o wydarzeniach mówi: myślę, że koncert “Życia mała garść” poświęcony moim rodzicom, nie tylko dla mnie, będzie pretekstem do wspomnień:

 - Ten koncert to chwila refleksji nad ulotnością życia, chwile radości i wspomnienia wywołujące uśmiech i wzruszenie. To historia osób, które połączyła niewątpliwie miłość do muzyki, opowiedziana dźwiękami i słowami ich przyjaciół. To nowe, poruszające interpretacje wspaniałych wykonawców, które po raz kolejny udowadniają ponadczasowość tego, co po sobie zostawili moi rodzice. Zapraszam na muzyczne spotkanie, które obiecuję, że Was poruszy. - mówi nam Natalia Kukulska. 

Narrację koncertu “Życia mała garść” będą stanowić wspomnienia przyjaciół rodziców Natalii, z którymi Artystka przeprowadziła osobiste rozmowy. Na ekranie pojawią się m.in. Maria Szabłowska, Wojciech Mann, Zbigniew Hołdys czy Janusz Weiss, którzy czasem w sposób wzruszający, a czasem zabawny podzielą się anegdotami i zapowiedzą kolejne utwory.

Piosenki zaaranżowane przez Adama Sztabę na orkiestrę symfoniczną, zabrzmią w interpretacjach wspaniałych polskich wokalistów. Usłyszymy Kayah, Katarzynę Groniec, Darię Zawiałow, Dorotę Miśkiewicz, Kubę Badacha, Marka Piekarczyka i Igora Herbuta, którym zaakompaniuje Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz Orkiestra Adama Sztaby pod jego batutą.

Wszelkie szczegóły dotyczące koncertu znajdziesz poniżej:  

Koncert „Życia mała garść” – gdzie i kiedy?

  • Data: 26.05.2019
  • Otwarcie bram: 18:00
  • Start: 19:30
  • Miejsce: Hala Torwar, Warszawa
  • Organizator: Follow The Step 

Tymczasem przypomnijcie sobie największy przebój Anny Jantar sprzed lat: