Włoski awanturnik, podróżnik i literat Giacomo Casanova zasłynął w XVIII wieku jako autor pamiętnika „Historia mojego życia”, gdzie zawarł m.in. liczne opisy miłosnych podbojów. Badacze ustalili, że w swojej książce wspomina o intymnych stosunkach ze 122 kobietami. Dzięki temu jego nazwisko szybko stało się w wielu krajach synonimem uwodziciela. Stąd jeśli ktoś mówi o nas Casanova, to określa nas jako kogoś, kto bez problemu potrafi uwieść większość kobiet. Bez wątpienia niejeden pan nie obraziłby się na tego typu określenie. A co należy zrobić, by zyskać sobie miano współczesnego Casanovy? Przejdźmy do meritum.

Jak uwodzić kobietę wyglądem?

Jak uwodzić kobietę, korzystając ze swojej fizyczności? Utarło się, że kobiety zwracają uwagę wyłącznie na wysokich, umięśnionych i bogatych przystojniaków. Jest to jednak krzywdzący mit, ponieważ mnóstwo pań nie przywiązuje zbyt dużej wagi do warstwy wizualnej. Konkretniej – nie zależy im na przystojnych rysach twarzy, a bardziej na tym, by mężczyzna był zadbany, ładnie pachniał i dobrze się ubierał.

Kobiety przywiązują dużą wagę do detali, takich jak czyste paznokcie i uszy, białe zęby, odprasowane spodnie czy równo przystrzyżona broda. Lubią mężczyzn, wokół których unosi się subtelny zapach perfum (najlepiej piżmowych) oraz świeżości. Kompletując ubiór, warto postarać się o wyeksponowanie twoich mocnych stron przy jednoczesnym zakamuflowaniu niedoskonałości. Staraj się zawsze w towarzystwie kobiety wyglądać po prostu czysto i schludnie, a ona z pewnością to zauważy i doceni.

Jak uwodzić kobietę pewnością siebie?

Duże znaczenie podczas flirtu ma to, w jaki sposób postrzegasz sam siebie. Jeśli masz swoje zdanie, potrafisz żartować i jesteś osobą pewną siebie, masz o wiele większe szanse na zainteresowanie potencjalnej partnerki. Kobiety o wiele chętniej wiążą się z mężczyznami, którzy jasno i klarownie artykułują swoje opinie i potrzeby, a przy tym są zabawni.

Osoby narzekające, negatywnie nastawione do życia czy wręcz pokrzywdzone wzbudzają głównie litość. Choć w ten sposób otrzymują uwagę kobiet, to zazwyczaj nie wynika z tego nic więcej poza przelotną znajomością.

Jak uwodzić kobietę słowami?

Szacuje się, że aż 70 proc. pań jest o wiele bardziej zainteresowana tym, co masz do powiedzenia niż twoim wyglądem. Słowa są dla kobiet bardzo ważne, a tobie mogą posłużyć jako narzędzie do celu. Co mówić, by ją zdobyć?

W rozmowie z kobietą istotny jest zarówno temat, jak i sposób wypowiedzi. Panie często i chętnie mówią o sobie, dlatego warto dać im dojść do głosu. Słuchaj uważnie tego, co opowiada, a następnie postaraj się odnieść do jej wypowiedzi. Mów raczej spokojnie, lekko przyciszonym głosem i dostosuj mimikę do wypowiadanych słów. Jeśli mówisz o czymś przyjemnym, uśmiechnij się lekko, by zaakcentować pozytywny wydźwięk wypowiedzi.

Staraj się nie wypowiadać na tematy, na które nie masz bladego pojęcia. Udawanie eksperta często przynosi skutek odwrotny do zamierzonego i sprawia, że ośmieszasz się w oczach potencjalnej partnerki. W takiej sytuacji lepiej odpowiedzieć „nie znam tego tematu, ale chętnie posłucham, co masz do powiedzenia”. Dzięki temu ona poczuje się ważna, a ty wyjdziesz z sytuacji z twarzą i pokażesz klasę.

Jak uwodzić kobietę wzrokiem?

Patrzenie w oczy, choć szczere i bezpośrednie nie zawsze jest pożądane przez panie na pierwszym etapie znajomości. Ciągłe wpatrywanie się w kobietę może sprawić, że poczuje się ona obserwowana. To z kolei stawia ją w bardzo niekomfortowej sytuacji i oddala twoje szanse na udany flirt.

Jak więc uwodzić wzrokiem? Najlepiej co jakiś czas rzucać jej krótkie, acz sympatyczne spojrzenia, połączone np. z delikatnym uśmiechem. W ten sposób dasz kobiecie do zrozumienia, że jesteś nią zainteresowany, a jednocześnie jej nie spłoszysz. Postaraj się przede wszystkim patrzeć na jej twarz, a najlepiej szukać kontaktu wzrokowego. Taksowanie jej wzrokiem z góry na dół lub wpatrywanie się w konkretną część ciała zazwyczaj działa na kobiety odstraszająco.

Jak uwodzić kobietę czynami?

Jak uwodzić kobietę za pomocą czynów? Panie mają oko do szczegółów i drobnych uprzejmości, dlatego warto mieć to na uwadze. Przepuszczenie w drzwiach, odsunięcie krzesła czy postawienie drinka to drobiazgi, które nie pozostaną niezauważone w oczach twojej wybranki. Nie oznacza to, że musisz wydawać fortunę i codziennie zaskakiwać czymś kobietę. Małe, niespodziewane przyjemności raz na jakiś czas ucieszą ją zdecydowanie bardziej, niż jedzenie na co dzień w eleganckich restauracjach.

Jeśli zaś o samo jedzenie chodzi, kobiety uwielbiają mężczyzn, którzy samodzielnie przygotowują jedzenie w domu. Domowy posiłek świadczy o tym, że dbasz i troszczysz się o swoją wybrankę. Włożony trud jest z kolei symbolem tego, że starasz się przyrządzić coś smacznego właśnie dla niej. Takie pozornie drobne czyny są odbierane przez kobiety jako oznaki opiekuńczości i troskliwości. Te cechy są u mężczyzn dość rzadkie, a co za tym idzie – bardzo pożądane.

Jak uwodzić kobietę gestami?

Jak uwodzić kobietę za pomocą gestów i mowy ciała? W tym przypadku wszystko zależy od tego, na jakim etapie znajomości jesteście. Delikatny, niby przypadkowy dotyk, muśnięcie jej nagiej skóry opuszkami palców czy ciepły oddech na karku wywołają u kobiety dreszcze i przyjemne podniecenie. Jednak aby przejść do bardziej intymnych gestów, najpierw musisz zdobyć jej zaufanie.

Jak więc uwodzić kobietę za pomocą gestów na początkowym etapie znajomości? Przede wszystkim nie staraj się zbyt intensywnie gestykulować, ponieważ to może odstraszyć potencjalną partnerkę. W trakcie rozmowy układaj ręce w taki sposób, by pokazywać wewnętrzną część dłoni oraz nadgarstków. W ten sposób przekazujesz jej podświadomą informację, że jesteś szczery i nie masz nic do ukrycia.

Ważna jest również postawa ciała, którą przyjmujesz. Niezależnie od tego, czy siedzisz, czy stoisz, staraj się mieć wyprostowane plecy i lekko wciągnąć brzuch. Skieruj stopy w stronę potencjalnej partnerki. Nie krzyżuj nóg, ale też nie rozsiadaj się w rozkroku – najlepiej trzymaj je lekko rozluźnione. Możesz również zwracać uwagę kobiety na coś, co według ciebie jest atutem poprzez wykonanie gestu w kierunku danej rzeczy. Przykładowo, jeśli jesteś dumny ze swoich gęstych, mocnych włosów, możesz przeczesać je palcami. Chcąc, by wybranka zwróciła uwagę na twoją muskulaturę możesz stanąć do niej lekko bokiem, tak by uwydatnić bicepsy.

ZOBACZ: Rozmiary prezerwatyw: jak dobrać odpowiedni dla siebie? Jak dopasować prezerwatywę do członka?

CZYTAJ TEŻ: Męski punkt G: gdzie jest i jak go stymulować?

WIĘCEJ O SEKSIE: Rodzaje prezerwatyw: jak wybrać prezerwatywę i jak ją poprawnie założyć?