Firma Zero Motorcycles, która specjalizuje się w produkcji elektrycznych motocykli, postanowiła przygotować coś wyjątkowego na One Moto Show. Z tej okazji nawiązali współpracę z dwoma wyjątkowymi osobistościami. Tinkerem Hatfieldem, który obecnie jest wiceprezesem ds. designe’u w Nike, a który ma na koncie między innymi kultowe modele Air Max i Air Jordan, a także ze współzałożycielem See See Motorcycles – Thorem Drake’em. Nie ma chyba wątpliwości, że spod ich rąk musiało wyjść coś wyjątkowego!

A jest nim jedyny w swoim rodzaju elektryczny motocykl SR/F, który ma zostać zaprezentowany podczas wspomnianego pokazu. Ich wspólne dzieło wyróżnia się oryginalną stylistyką. Surowo wyglądającym, nitowanym i wykonanym z aluminium zbiornikiem paliwa, który zainspirowany został bombowcami z II wojny światowej. Zaraz za nim znajduje się unikatowe siedzisko z wytłoczonym tygrysem, które ozdobiono japońskim atramentem – wprowadził go pod skórę słynny tatuażysta, Drat Diestler.

Nie zapomniano również o detalach – pomalowanych na turkusowo felgach, złotych zdobieniach kierownicy, białej ramie malowanej proszkowo czy tylnej zębatce z logiem See See Motorcycles. Motocykl napędzany jest sprawdzonym i niezawodnym silnikiem elektrycznym V-twin, który montowany jest z powodzeniem w innych pojazdach Zero Motorcycles. Zawieszenie wykonała firma Ohlins, natomiast hamulce to Brembo. Kierunkowskazy przygotowała Rizoma. Zadbano o wszystkie detale, całkowicie zmieniając wygląd klasycznego projektu Zero Motorcycles. Ostatecznie powstał tylko jeden egzemplarz motocykla, przy którym pracowali Drake oraz Hatfield.

Choć nie będzie to tania sprawa, Tinker Hatfield x See See Zero SR/F można będzie mieć tylko dla siebie. Po oficjalnej prezentacji zostanie on wystawiony na licytację, która odbędzie się w domu aukcyjnym Bonhams 21 października. Nie podano jeszcze ceny wywoławczej, ale należy spodziewać się kilku zer na końcu.