Można powiedzieć, że „The Rock” ma już tak ugruntowaną pozycję w Hollywood, że będzie trudno go zepchnąć ze szczytu listy najlepiej opłacanych aktorów. Pomiędzy 1 czerwca a 1 czerwca 2020 na jego konto wpłynęło 87,5 mln dolarów. Już sam Netflix zapłacił aktorowi 23,5 mln dolarów za główną rolę w nadchodzącym filmie „Red Notice”. Oprócz tego Johnson świetnie zarabia za sprawą swojej linii odzieżowej Project Rock.

W zeszłym roku Johnson też był najlepiej zarabiającym aktorem – wówczas zainkasował 89.4 mln dolarów. The Rock wygrywał listę „Forbesa” jeszcze w 2016 roku – wtedy udało mu się zarobić 64.5 mln dolarów.

Za Johnsonem uplasował się Ryan Reynolds z zarobkiem 71,5 mln dolarów. Co ciekawe, odtwórca Deadpoola również gra we wspomnianym wyżej „Red Notice”. Reynolds otrzymał 20 mln dolarów za film, co jest niewiele gorszym wynagrodzeniem od kolegi z planu. Taką samą sumę Netflix wypłacił mu także za „6 Underground”. To pokazuje, że najpopularniejsza platforma streamingowa jest dziś świetnym miejscem dla aktorów, by zarabiać ogromne pieniądze.  

Dowodem powyższego jest fakt, że na trzecim miejscu znalazł się kolejny ulubieniec Netflixa – Mark Wahlberg. Aktor zarobił 58 mln dolarów. Część tej sumy pochodzi z gaży za „Śledztwo Spensera”, który trafiło na Netflixa w tym roku. Jak prezentują się dalsze miejsca? Poniżej pierwsza dziesiątka „Forbesa”:

  1. Dwayne Johnson – 87.5 mln
  2. Ryan Reynolds – 71.5 mln
  3. Mark Wahlberg – 58 mln
  4. Ben Affleck – 55 mln
  5. Vin Diesel – 54 mln
  6. Akshay Kumar – 48.5 mln
  7. Lin-Manuel Miranda – 45.5 mln
  8. Will Smith – 44.5 mln
  9. Adam Sandler – 41 mln
  10. Jackie Chan – 40 mln

ZOBACZ: Dwayne Johnson to najlepiej zarabiający aktor świata. Kogo wyprzedził?

ELLE MAN POLECA: Keanu Reeves to król kina akcji i Internetu. Oto 10 najlepszych filmów z jego udziałem

ZOBACZ: Czy wszyscy już widzieli „Oczy szeroko zamknięte”? Tego o tym filmie nie wiedzieliście [KLASYKI KINA]