Nowe Audi RS6 Avant: ile kosztuje podstawa?

Szczerze? Patrząc na bazowe wyposażenie nowego RS6 Avant doszedłem do wniosku, że to auto ma wszystko, co jest nam potrzebne do szczęścia. Pod maską umieszczono V8, które rozwinie oszałamiające 600 KM i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pomoże w tym ośmiobiegowa sportowa przekładnia Tiptronic, przez co RS6 Avant rozpędzi się do 100 km/h w 3,6 sekundy!

Po 25 latach od premiery opracowanego wspólnie z Porsche modelu RS2 Audi wciąż dużo czerpie z tradycji. Patrząc na auto z zewnątrz dalej możemy dostrzec przerażającą agresję i rasowy charakter. Mimo tego, że teoretycznie RS6 jest kombi, to widząc je na żywo wcale się tego nie zauważa. 

Od swojej poprzedniczki różni się jednak wieloma rzeczami. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane od nowa. Grill, dyfuzor, wnętrze - to wszystko zostało całkowicie przerobione. W podstawie dostaniemy ogromne 21- calowe felgi. Do wyboru mamy aż 13 kolorów, w których mogą zostać wykończone detale - od matowego aluminium, po błyszczące włókno węglowe.

Ile kosztuje taka przyjemność w podstawie? Audi za swojego potwora chce 589 500 złotych. Biorąc pod uwagę osiągi i aparycję auta zastanawiam się, czy to faktycznie aż tak dużo? 

Nowe Audi RS6 Avant: wyposażenie opcjonalne

Jeśli nie do końca przekonuje was podstawowa wersja wyposażenia, Audi proponuje wiele urozmaiceń w opcji. W oczy rzucają się przede wszystkim pakiety wyposażenia: RS Dynamic i RS Dynamic plus. Ten drugi kosztuje aż 82 880 złotych. Decydując się na niego dostaniemy tarcze ceramiczne RS, przesunięcie elektronicznej blokady prędkości z 250 km/h do 305 km/h, dynamiczny układ kierowniczy wszystkich kół z tylną osią skrętną i sportowy mechanizm różnicowy dla napędu quattro.

Do wyboru mamy także lakiery opcjonalne, w cenie 16 700 złotych każdy. Jeśli dla kogoś 21-calowe felgi są za małe, może zawsze dokupić większe, 22-calowe. Reflektory LED z techniką laserową kosztują około 14 tys. złotych.

Z tych bardziej przydatnych rzeczy, dostępny jest także pakiet systemów wspomagających kierowce w ruchu miejskim za 7 780 zł. oraz pakiet wspomagający parkowanie za niecałe 4 tys. złotych. RS6 Avant dostępne jest już w konfiguratorze. Zachęcam was, byście odwiedzili stronę Audi i sami skonfigurowali te piekielnie szybkie kombi - ja się świetnie przy tym bawiłem!