Gry planszowe: Narcos

Oglądaliście doskonały serial o historii Pablo Escobara produkcji Netfliksa? Jeśli nie, to z czystym sumieniem możemy wam go polecić. A kiedy już wciągniecie się w historię losów kolumbijskiego bossa, rzućcie okiem na grę planszową nawiązującą do fabuły. Rozgrywka w „Narcos" podzielona jest na sezony, w czasie których jeden z graczy prowadzi organizację przestępczą należącą do El Patron, natomiast pozostali gracze kontrolują 4 Frakcje, które sprzymierzają się by go schwytać. W tej grze nie ma zakazanych chwytów. Escobar będzie używał dezinformacji, kłamstwa, blefu, zastraszania, a nawet zabijania, wszystko by uniknąć złapania przez prześladowców. W tym samym czasie agenci DEA i przebiegli bossowie Kartelu z Cali będą zawzięcie szukać wskazówek, które mogłyby doprowadzić ich do jego kryjówki. 

Gry planszowe: Władca Pierścieni – Podróże przez Śródziemie

Gra została zaprojektowana jako rozgrywka kooperacyjna, czyli taka, w której gracze łączą siły, a przeciwnikiem jest gra sama w sobie. Jak można się domyślić waszym zadaniem będzie obronienie Śródziemia przed siłami ciemności. Co ciekawe, dzięki specjalnie zaprojektowanej mechanice i zmieniającej się pomiędzy partami planszy, gra jest bardzo regrywalna, a poszczególne rozgrywki znacząco się od siebie różnią. Miłośnicy pięknie wykonanych detali także znajdą coś dla siebie –  większość postaci w grze ma odpowiadające figurki, które zostały precyzyjnie wykonane, a samo przesuwanie ich po planszy sprawia dużą radość. Nie pozostaje nic innego jak zebrać przyjaciół, spakować plecak i szukać szczęścia podczas podróży przez Śródziemie. 

Gry planszowe: Star Wars – Imperium Atakuje

Prawdziwa gratka dla miłośników uniwersum Star Wars i wypchanych do granic możliwości pudełek z grami. Ten tytuł nie tylko zapewnia klimatyczne przejście w świat Hana Solo i rodu Skywalkerów, ale też dostarcza masę rozrywki związanej z pięknie wykonanymi elementami gry. W pudełku znajdziecie 50 z dbałością wykonanych figurek i prawie 200 kart. Fabuła? Razem z innymi graczami przenosicie się w czasie do momentu tuż po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci. Imperium chwieje się w posadach i waszą rolą będzie raz na zawsze je obalić. Miłym dodatkiem są specjalne zasady rywalizacji dwuosobowej, które pozwalają graczom budować armie i ścierać się w niezależnych konfrontacjach odwzorowując epickie bitwy znane z sagi „Gwiezdnych Wojen" lub tworząc własne scenariusze potyczek.

Gry planszowe: Harry Potter – Hogwarts Battle

Powiedzmy sobie wprost – jeśli jesteście Mugolami, nawet nie zaczynajcie rozgrywki w ten tytuł. Tylko prawdziwi znawcy świata czarodziejów mają szansę odnieść sukces. Gracze wcielą się w postaci znane ze świata Harrego Pottera i będą się starali uchronić świat przed czarnymi siłami. Gra jest oparta na mechanice kooperacji, więc wszyscy będziecie dążyć do jednego celu i ewentualna porażka nikomu nie przyniesie korzyści. Gra składa się 7 scenariuszy o narastającym poziomie trudności prowadzących do ostatecznej bitwy z Sami-Wiecie-Kim. Początkowe z nich służą wprowadzeniu do świata gier karcianych z mechaniką budowania talii. Kolejne scenariusze wprowadzać będą do gry nowe wyzwania, dodatkowe czarne charaktery, ale także coraz więcej sposobów na ich pokonanie. Nie czas na głębszą analizę - jest świat do uratowania! 

CZYTAJ TEŻ: Zbliża się weekend! Te 4 gry planszowe świetnie sprawdzą się na imprezie

ZOBACZ: Gry dla moli! Oto 4 gry planszowe inspirowane książkami i komiksami

ELLE MAN POLECA: W kosmosie nie ma miejsca na potknięcia – recenzja gry planszowej „New Frontiers”