ZŁOTE GLOBY 2020 - gala

Złote Globy 2020 rozpoczynają sezon amerykańskich nagród filmowych, który pod koniec lutego zakończy gala wręczenie Oscarów. Tymczasem na początku stycznia oczy całej branży skierowane są na Beverly Hilton Hotel, gdzie co roku wręczane są nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association). Złote Globy uznawana są za swoistą zapowiedź tego, co będzie działo się na gali oscarowej. Większość zwycięzców się faktycznie pokrywa. Choć każda gala przynosi kilka zaskoczeń i niespodzianek. Tak było i w tym roku.

Największym zwycięzcą Złotych Globów 2020 okazał się film Quetnina Tarantino "Pewnego razu w... Hollywood", któremu przypadły statuetki w aż trzech kluczowych kategoriach: Najlepszy Film (komedia lub musical), Najlepszy Scenariusz (Quetnin Tarantino) oraz Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Brad Pitt). Najlepszym filmem dramatycznym został "1917", a statuetkę dla najlepszego aktora za rolę dramatyczną odebrał Joaquin Phoenix - odtwórca roli "Jokera". W pozostałych kategoriach aktorskich triumfowali także m.in. Taron Egerton, Olivia Colman, Renee Zellweger, Patricia Arquette, Brian Cox, Ramy Youssef i Michelle Williams.

ZOBACZ: Złote Globy 2020: wyniki. Pełna lista zwycięzców

ZŁOTE GLOBY 2020 - męskie stylizacje na czerwonym dywanie

Złote Globy przyciągają zainteresowanie światowej opinii publicznej nie tylko z racji na same nagrody, ale także to, co dzieje się przed ich wręczeniem. Moda na czerwonym dywanie jest niemal tak samo ważna jak to, co wydarzy się podczas gali. Jak co roku, oczy specjalistów od mody skierowane są na gwiazdy, które lansują najdroższe i najbardziej eleganckie suknie od topowych domów mody. Panowie mają w tej kwestii nieco mniej do powiedzenie. Najczęściej króluje wieczorowa klasyka w duchu black-tie: czarny garnitur lub smoking, biała koszula, ciemna mucha lub krawat, spinki, lakierowane buty. Od tej zasady zdarzają się jednak także bardzo widowiskowe wyjątki.

Na kolor podczas Złotych Globów 2020 postawili m.in. Wesley Snipes (bordowy, trzyczęściowy smoking), Nicholas Braun z serialu „Sukcesja” (granatowy smoking z czarnymi klapami marynarki), Sacha Baron Cohen (bardzo, ale to bardzo intensywny chaber), Jason Momoa (przepiękna atłasowa marynarka w kolorze szklanej zieleni) oraz Barry Jenkins (reżyser filmu „Moonlight”), który pokazał się w dość casualowym, acz eleganckim szarym garniturze.

Jak co roku nie zabrakło też białych stylizacji (biała koszula i marynarka u Antonio Banderasa i garnitur z trenem z białych piór u Billy'ego Portera) oraz czarnych klasycznych garniturów z fakturą (Karamo Brown, gwiazdor programu Netflixa "Różowa Brygada"). Jak co roku nie zawiódł także Daniel Craig, czyli odtwórca roli Jamesa Bonda. Jego eleganckiej stylizacji nie powstydziłby się sam Agent 007!

Którzy goście przybyli na galę Złotych Globów 2020 zadali w tym roku hollywoodzkiego szyku? Sprawdź w naszej GALERII>>>

Zobacz też pełną listę ZDOBYWCÓW ZŁOTYCH GLOBÓW 2020>>>