Słynne buty Nike Air Maxy 1, zaprojektowane w 1987 r. przez Amerykanina Tinker Linna Hatfielda, przeszły już nie jedną metamorfozę. Często stawały się też bazą do nowych odsłon pojedynczych egzemplarzy, a nawet całych linii, jak choćby ostatnia kolekcja z okazji Chińskiego Nowego Roku. Teraz projektanci marki poszli jednak o krok dalej i zaprezentowali „trawiaste” Air Maxy. Idealne dla fanów gola, biegania po murawie czy w ogóle zielonej, ekhm, trawy.

Nike Air Max 1 „Grass Sneaker” dla fanów golfa

O nowych, zielonych najkach już huczy cały Internet. Na forach internetowych i Twitterze głos zabierają sneakheadzi, których to rozwiązanie Nike mocno podzieliło. Jedni są zachwyceni. Inni nie mogą wybaczyć marce, że zdecydowała się „na tak dalece kiczowate rozwiązania”. Kto ma rację? Nam jako zagorzałym fanom Air Maxów trudno ocenić. Choć przyznajemy, że obok tego rozwiązania estetycznego trudno przejść obojętnie.

Nike Air Max 1 „Grass Sneaker” - design

Zastosowane w górnej części butów Nike Air Max 1 „Grass Sneaker” zielone tworzywo do złudzenia przypomina bowiem gęstą i soczysto zieloną murawę na polu golfowym. Brązowa podeszwa wykonana jest z gumy i odpowiednio dostosowana do wymogów gry w golfa. Między tymi warstwami umieszczono słynną powietrzną poduszkę, służącą jako amortyzującą wstrząsy gumową podeszwę środkową.

Nike Air Max 1 „Grass Sneaker”  - premiera, cena

Data premiery modelu Air Max 1 „Grass Sneaker” nie jest jeszcze znana. Jak to jednak często bywa, Nike podała już kwotę, na jaką wycenia buty. "Trawiaste" Air Maxy mają kosztować ok. 140 dolarów. Zdaje się, że to całkiem nie dużo dla fanów golfa, który jest przecież w czołówce najbardziej drogich hobby sportowych świata...