Andrea Dovizioso, Danilo Petrucci i motocykle Desmosedici GP19 to pełen skład tegorocznego zespołu marki Ducati w królewskiej klasie Motocyklowych Mistrzostw Świata 2019. Prezentacja odbyła się w szwajcarskim miasteczku Neuchâtel, będącym siedzibą działu rozwoju i innowacji firmy Philip Morris International (PMI) – tytularnego partnera zespołu Ducati w 2019 roku. Zawodnikom w zbliżającym się sezonie będzie towarzyszyło hasło „Mission Winnow (misja: wygrać teraz!)”. Jest ono widoczne na kombinezonach i motocyklach reprezentantów zespołu. 

Zespół Ducati w MotoGP 2019 zaprezentowany

Swój optymizm w stosunku do nadchodzącego sezonu MotoGP już teraz wyraża Claudio Domenicali, Dyrektor Generalny Ducati Motor Holding:

- Wyścigi są zapisane w DNA marki Ducati. Doświadczenie zebrane przez lata w Motocyklowych Mistrzostwach Świata pozwala nam rozwijać ofertę motocykli, aby były jeszcze bardziej bezpieczne i stale fascynowały swoimi osiągami. Analizując sytuację Ducati z poprzedniego sezonu myślę, że możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy i nie chcemy na tym poprzestać. Wierzę, że doświadczenie, które już posiadamy i pasja, z jaką podchodzimy do pracy, pozwolą nam wspiąć się na szczyt.

Zespół Ducati w MotoGP 2019 - członkowie

The Mission Winnow Ducati team będzie można oglądać już od 6 do 9 lutego podczas pierwszych przedsezonowych testów motocykli na torze Sepang w Malezji. A kim są obaj członkowie tegorocznego zespołu marki Ducati w królewskiej klasie Motocyklowych Mistrzostw Świata 2019: Andrea Dovizioso i Danilo Petrucci? Ich sylwetki przybliżamy na kolejnych stronach: