Nie da się ukryć, że żel pod prysznic jest jedną z podstaw męskiej pielęgnacji. Jego zadaniem jest nie tylko oczyszczenie naszego ciała, ale także nadanie mu przyjemnego zapachu, który świetnie będzie uzupełniał się z perfumami. Zapach zresztą może być decydującym czynnikiem, dlaczego sięgamy po dany żel. Różne firmy oferują całą masę opcji – znajdziemy kosmetyki zarówno z nutami morskimi i drzewnymi, jak i o zapachu męskich perfum. Tu już wchodzi kwestia preferencji danej osoby.

Żel pod prysznic dla mężczyzn – skóra

Dobry żel pod prysznic nie może wysuszać skóry. Choć nasza skóra jest grubsza niż kobiety, to jednak jest równie podatna na wodę i wysuszanie. I idzie to też w drugą stronę – kosmetyk nadmiernie natłuszczający naskórek daje nieprzyjemny efekt kleistości. Takich rezultatów powinniśmy zdecydowanie unikać. W tym przypadku najlepiej wybierać żele o lekkiej konsystencji. A panowie, których skóra w szczególności ma tendencje do łuszczenia się i wysuszania powinni sięgnąć po żele pod prysznic do skóry wrażliwej.

Żel pod prysznic dla mężczyzn – wielozadaniowy produkt

Mężczyźni lubią produkty, które dają proste i szybkie efekty. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na produkty w rodzaju 2w1 lub 3w1. Takie kosmetyki są przeznaczone do mycia ciała, twarzy i włosów. Są one wygodne, bowiem redukują potrzebę posiadania całej szafy produktów. Jednak istotne jest, aby tego typu żele pod prysznic zawierały odpowiednie składniki, które zadbają o nasze ciało, odpowiednio je odświeżając, oczyszczając i nawilżając. I co istotne – nie mogą wywoływać podrażnień. Takie produkty są szczególnie przydatne po siłowni czy w podróży, czyli w sytuacjach, w których nie mamy czasu na dłuższą pielęgnację.

Oprócz wielozadaniowych kosmetyków mamy też żele typu active, które zapewniają głębokie oczyszczenie po chociażby intensywnym wysiłku fizycznym. A jeśli komuś potrzeba większego ożywienia, to żele energy mogą być trafionym zakupem. Możliwości jest naprawdę bez liku w kwestii produktów, ale musimy zadbać o to, by w naszej codziennej pielęgnacji dany żel nie wysuszał lub nie natłuszczał za bardzo skóry. Czasem trzeba kupić kilka kosmetyków, by wybrać ten najlepszy. Ale jak już nam się to uda, to na pewno będziemy zadowoleni.