Igrzyska Olimpijskie to najważniejsza impreza sportowa w karierze każdego sportowca. O zwycięstwie i porażce bardzo często decydują najmniejsze detale, dlatego zawodnicy poświęcają lata, by przygotować się do walki o olimpijskie podium. Wysoką stawkę rywalizacji i emocje związane z kolejnymi etapami zmagań czują także kibice na całym świecie – w tym roku śledzący rywalizację przed telewizorami. Z powodu panującej pandemii, Igrzyska Olimpijskie w Tokio w całości będą odbywać się bez udziału publiczności.

Właśnie z tego powodu, szczególnie w tym roku, przygotowania do Igrzysk bezpośrednio dotyczą także kibiców, którzy za punkt honoru stawiają sobie aktywne śledzenie każdego wyścigu i meczu w interesujących ich konkurencjach. Choć, oczywiście, zdrowa dawka ruchu nigdy nie zaszkodzi, przygotowanie w tym kontekście jest ściśle związane z zaopatrzeniem się w odpowiedni telewizor, który pozwoli śledzić transmisje sportowych zmagań w najlepszej możliwej jakości. Naszym zdaniem warto zwrócić szczególną uwagę na model LG OLED G1 Gallery. Dlaczego? 

Procesor z funkcją AI Picture Pro, by śledzić każdy szczegół lekkoatletycznych zmagań Polaków

Medalowych szans Polaków nie brakuje na lekkoatletycznym stadionie. W pierwszej kolejności z pewnością trzeba powiedzieć o polskich młociarzach. Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki to zdecydowani faworyci swoich konkurencji. Liczymy na trzy, a nawet cztery medale olimpijskie polskiej reprezentacji w tej dyscyplinie. Pozostając na stadionie lekkoatletycznym nie możemy przegapić rzutu oszczepem – doskonała forma Marii Andrejczyk daje nam kolejną medalową nadzieję. Swoje medalowe szanse mamy także na lekkoatletycznej bieżni. Wiele spojrzeń polskich kibiców z pewnością będzie zwróconych w stronę polskiej sztafety kobiet 4x400 m. Popularne „Aniołki Matusińskiego” udowodniły, że zaraz po dominującej konkurencję reprezentacji Stanów Zjednoczonych są najpoważniejszymi kandydatkami do medalu.  

Podczas obserwowania zmagań na lekkoatletycznej arenie z pewnością sprawdzi się telewizor, który wychwyci najmniejsze detale – tu ponieważ o zwycięstwie często decydują milimetry. W tym kontekście doskonale sprawdzi się bardzo mocny procesor umieszczony w modelu LG OLED G1 Gallery. To już czwarta generacja procesora wykorzystującego sztuczną inteligencję do przetwarzania obrazu i dźwięku, wzbogacona o innowacyjne funkcje. Funkcja AI Picture Pro rozpoznaje na ekranie twarze i sylwetki osób. Rozróżnia też pierwszy plan i tło, przetwarzając każdy obiekt niezależnie, aby uzyskać bardziej przestrzenny efekt wizualny. Co więcej, procesor α9 Gen4 AI 4K rozpoznaje także gatunek prezentowanej treści – sport, a także film i gra, co pozwala na dalsze optymalizowanie jakości obrazu przy uwzględnieniu natężenia światła w pokoju. W ten sposób możemy mieć pewność, że niezależnie od oświetlenia  stopnia nasłonecznienia pokoju, w którym oglądamy rywalizację, nie tylko zobaczymy prawdziwe emocje na twarzach naszych zawodników, ale też będziemy w stanie całkowicie się na nich skupić. 

Ekran OLED 120 Hz, by nie ominąć detali tenisowych pojedynków

Należy postawić sprawę jasno – Iga Świątek nie będzie faworytką tenisowych zawodów olimpijskich w Tokio. Na turnieju wystąpią zawodniczki wyżej notowane w światowym rankingu, a dla tenisistki reprezentującej barwy warszawskiej Legii będą to pierwsze IO w karierze. Jednak intuicja podpowiada nam, że powinniśmy uważnie śledzić mecze polskiej zawodniczki.  Świątek doskonale czuje się w roli czarnego konia i potrafi wykorzystywać błędy rywalek. Tak samo mocno trzymamy kciuki za Huberta Hurkacza, który w tegorocznym Wimbledonie dotarł aż do półfinału, pokonując po drodze samego mistrza – Rogera Federera.

Tenis to sport, w którym o zdobyciu punktów bardzo często decydują milimetry, a kolejne akcje rozgrywane są niezwykle szybko. Właśnie dlatego, tak istotne jest zaopatrzenie się w telewizor, który nie tylko będzie w stanie „nadążyć" za akcjami polskich zawodników, ale też zaprezentuje je w najlepsze jakości. LG OLED G1 Gallery to model, który wyposażono w ekran OLED 120 Hz, stworzony właśnie do takich wyzwań. Dodatkowo telewizor współpracuje z technologią HDR, czyli rozwiązaniem, zwiększającym zakres rozpiętości pomiędzy ciemnymi i jasnymi tonami. Dzięki funkcji OLED Motion Pro ograniczony zostanie efekt smużenia podczas ruchu To wszystko sprawi, że rekordowo szybkie serwisy i wszystkie dynamiczne zagrania będą niezwykle wyraźne na ekranie telewizora. 

Bardzo niska emisja niebieskiego światła, by bezpiecznie oglądać długie kolarskie wyścigi

W „normalnych” okolicznościach napisalibyśmy, że Michał Kwiatkowski jedzie do Tokio po medal w kolarskiej jeździe na czas ze startu wspólnego. Poprzedni rok wyglądał dla polskiego kolarza naprawdę świetnie. W zasadzie na ostatnich prostych przegrał medal Mistrzostw Świata organizowanych we Włoszech, a kilka dni wcześniej wygrał etap w słynnym Tour de France. Niestety, kilka miesięcy temu Kwiatkowski brał udział w kraksie, w której złamał żebro. Na ten moment trudno ocenić formę Michała, ale liczymy, że w Tokio pokaże wszystko, co potrafi. Jednak polskie szanse na kolarski medal igrzysk olimpijskich nie ograniczają się do zawodów na ulicach Japonii. Eksperci są zgodni, że polski zawodnik kolarstwa torowego Mateusz Rudyk jest jednym z faworytów do zdobycia medalu w sprincie mężczyzn na hali.

Kibice kolarstwa doskonale wiedzą, że ich ukochana dyscyplina wymaga cierpliwości. Wyścigi potrafią trwać kilka godzin, a obserwowanie ich na ekranie telewizora często kończy się dużym zmęczeniem oczu. Tu pojawia się kolejna mocna strona modelu LG OLED G1 Gallery, czyli ograniczenie emisji niebieskiego światła. Telewizory LG OLED otrzymały certyfikat organizacji TÜV Rheinland potwierdzający brak migotania obrazu i niski poziom (zaledwie 29 proc.) emisji niebieskiego światła szkodliwego dla oczu oraz brak zagrożenia fotobiologicznego. Dzięki temu możemy nastawić się na czyste sportowe emocje i niezakłócone zmęczeniem oczu śledzenie nawet najdłuższych kolarskich wyścigów.

Funkcja AI Sound Pro, by cieszyć się dźwiękami podczas siatkarskich meczów

Polska reprezentacja w siatkówce mężczyzn od lat znajduje się w gronie faworytów na niemal każdej dużej sportowej imprezie. Drużyna prowadzona przez holenderskiego trenera Vitala Heynena już nie raz udowodniła, że w bezpośrednim pojedynku potrafi pokonać każdy zespół na świecie. W kontekście zdobytego w 2018 roku mistrzostwa świata, brązowego medalu Mistrzostw Europy w 2019 roku i w końcu wywalczenia drugiego miejsca w tegorocznej Lidze Narodów, liczymy na naprawdę bardzo dobry występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Jednak siatkówka to nie tylko obraz. Dla wielu miłośników tego sportu równie istotne jest by móc słyszeć dźwięki z hali, w której rozgrywany jest mecz. Doskonale sprawdzi się tutaj wykorzystana w telewizorach LG OLED G1 Gallery funkcja AI Sound Pro, która tworzy wirtualny dźwięk 5.1.2-kanałowy, co oznacza, że fascynujące brzmienie i efekty przestrzenne usłyszymy przy użyciu głośników telewizora. 

Śledzenie transmisji Igrzysk Olimpijskich daje niepowtarzalną możliwość przetestowania naprawdę wielu możliwości nowego telewizora. Wybierając najnowsze urządzenie LG fani sportu zyskają jeszcze jedną funkcję, która z pewnością sprawdzi się także po zakończeniu olimpijskich zmagań. Funkcja Alert Sportowy, wyświetli na ekranie telewizora powiadomienia przed, w trakcie i po zakończeniu rozgrywki ulubionej drużyny – także podczas oglądania filmu na Netflixie albo wciągającej rozgrywki na konsoli Xbox Series X.