Piątek upłynął głównie pod znakiem konkurencji Freestyle. Warunki były wymagające, nawet dla najbardziej doświadczonych zawodników. Kitesurferzy musieli tym razem napompować swoje najmniejsze kajty – na Zatoce królowały latawce o rozmiarach 5, 7  czy 9 metrów kwadratowych. Konkurencję Freestyle zwyciężyli obecni Mistrzowie Polski – Kasia Lange oraz Marek Rowiński.

CZYTAJ TEŻ: Ford Focus Active Challenge: za nami 1. etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu. Poznaj wyniki!

Marek w finale zdecydowanie pokonał swojego rywala, Mateusza Włodarczyka, lądując m.in. perfekcyjnego i zrobionego na bardzo dużej mocy back moba, czy wielkiego blind judge 3 oraz slim chance’a. Mateusz próbował nawiązać walkę, ale w finałowym heacie był zdecydowanie przeżaglowany przez co skończył na drugiej pozycji. Trzeci był Mikołaj Gregier. Finałowy heat kobiet był bardzo wyrównany i o wyniku zdecydowała różnica setnych punktów. Ostatecznie zwyciężyła Kasia Lange, przed Martyną Konkel i Natalią Grabowską.

ZOBACZ: Na kite’a bez zegarków Aztorin ani rusz!

Po zakończonym Freestylu odbyło się jeszcze osiem wyścigów Twin Tip Race w kategorii do lat 14. W tej konkurencji triumfował Janek Koszowski, który wygrał wszystkie wyścigi.

Sobota niestety nie dopisała pogodowo. Cały dzień padał deszcz, a wiatr był bardzo słaby. W efekcie nie odbyła się żadna konkurencja. Największą atrakcją zawodów był za to prezentowany Ford Focus Active – nowy, wszechstronny crossover dla wszystkich miłośników aktywnego stylu życia. Ciekawostką był też Wing Foil od Duotone Poland.

W niedzielę pogoda uległa znaczącej poprawie, jednak warunki zarówno od strony Bałtyku, jak i Zatoki były zbyt niebezpieczne, aby odbyła się konkurencja Formuła Kite. Udało się za to rozegrać dodatkową konkurencję Big Air Best Trick, polegającą na robieniu tricków na jak najwyższej wysokości. W tej konkurencji zwyciężył Arek Kusalewicz, który wykonał bardzo wysokiego dead men’a 360. Wśród kobiet najlepsza była Kasia Lange, która zrobiła wysokiego frontrolla z grabem.

Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów: Ford Polska, Duotone, ION oraz Aztorin, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców. Skrzydeł jak zawsze dodawał Red Bull. Patronat sportowy nad zawodami objął Polski Związek Kiteboardingu. Podziękowania należą się również gospodarzowi tych zawodów, kempingowi Sun 4 Hel Maszoperia – stali bywalcy i miłośnicy Jastarni z pewnością dostrzegli małą zmianę nazwy kempingu oraz nowoczesne udogodnienia dla wczasowiczów i ich rodzin.

Swoich sił na kitesurfingu pod okiem instruktorów PZKite próbowali również aktorzy Ewa Kasprzyk, Mateusz Banasiuk i Igor Obłoza, a wysokie skoki oddawał zapalony kitesurfer – Mistrz Świata w pływaniu, Mateusz Sawrymowicz.

Kolejny etap Pucharu Polski w Kitesurfingu, AZTORIN Kite Challenge odbędzie się już 26-28 lipca w Rewie. Nie może Was tam zabraknąć!

WYNIKI FORD FOCUS ACTIVE CHALLENGE 2019 JASTARNIA

 • FREESTYLE OPEN KOBIETY   
 1. Katarzyna Lange
 2. Martyna Konkel
 3. Natalia Grabowska
 4. Alina Ungeheuer
 5. Małgorzata Kołacz
 6. Marta Włodarczyk
 7. Agata Dobrzyńska
 8. Amelia Lubelska
 9. Karolina Jankowska / Maja Folleher
 • FREESTYLE OPEN MĘŻCZYŹNI
 1. Marek Rowiński
 2. Mateusz Włodarczyk
 3. Mikołaj Gregier
 4. Jacek Libera
 5. Oskar Cholewiński
 6. Krzesimir Przybyłowski
 7. Artur Sowa /Alex Niżnik

9.    Maksymilian Mielczarek / Bartosz Włodarczyk

 • FREESTYLE MEN U18
 1. Maksymilian Mielczarek
 2. Oskar Cholewiński
 3. Krzesimir Przybyłowski
 4. Bartosz Włodarczyk
 • FREESTYLE MEN U14
 1. Krzesimir Przybyłowski
 2. Bartosz Włodarczyk
 3. Marcel Stępniewski
 4. Jakub Balewicz
 • TWIN TIP RACE U14

1. Jan Koszowski

2. Jakub Balewicz

3. Marcel Stępniewski

4. Krzesimir Przybyłowski

5. Karolina Jankowska

 • BIG AIR KOBIETY

1. Katarzyna Lange

2. Alina Ungeheuer

3. Julia Damasiewicz

 • BIG AIR MĘŻCZYŹNI

1. Arkadiusz Kusalewicz

2. Marek Rowiński

3. Jakub Wątorowski