Jak wybrać zegarek sportowy – bateria

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń bezprzewodowych, dobra bateria jest podstawą każdego zegarka sportowego. Nie wszyscy użytkownicy mają zwyczaj ładować swój zegarek każdej nocy, szczególnie jeśli chcą korzystać z niego do pomiaru parametrów swojego snu. Z drugiej strony rozładowany akumulator to ostatnia rzecz, którą chcecie zobaczyć po skończonym treningu. Właśnie dlatego wybierając zegarek sportowy należy zwrócić uwagę na pojemność wbudowanych baterii. Co więcej, warto sprawdzić czy model oferuje możliwość zarządzania zużyciem energii, tak by jak najlepiej dostosować dokładność pomiarów do naszych potrzeb. 

Jak wybrać zegarek sportowy – moduł GPS

W większości zegarków sportowych ze średniej i wyższej półki moduł GPS jest już standardem, jednak warto zwrócić na jego obecność szczególną uwagę przed zakupem. To właśnie ta technologia będzie odpowiadać za dokładność pomiarów naszych biegów, jazdy na rowerze czy spacerów. Wbudowane w zegarki moduły GPS umożliwiają stałą łączność zegarka z satelitami, co przekłada się na bardzo dokładną lokalizację urządzenia w przestrzeni. Dzięki temu zegarki sportowe z tą technologią mogą wskazywać pokonaną w biegu odległość z dokładnością do kilku metrów. Moduły GPS przydają się także w czasie dłuższych wycieczek, gdzie zegarek może spełniać rolę kompasu.  

Jak wybrać zegarek sportowy – wodoszczelność

Jedna z najważniejszych cech dobrego zegarka sportowego. Pamiętajcie, że będziecie z niego korzystać w różnych warunkach i chcecie mieć pewność, że odrobina potu, kurzu czy piasku nie zaszkodzi wybranemu przez was urządzeniu. Zdecydowana większość zegarków z wyższej półki dysponuje bardzo wysokimi parametrami szczelności, jednak warto zwrócić na nie dokładniejszą uwagę wybierając konkretny model.