Od bardzo dawna zakłada się, że mężczyźni są bardziej zainteresowani seksem niż kobiety. Jednak coraz więcej badań kwestionuje tę teorię. Przykładowo ostatnie badania wykazały, że wbrew powszechnemu przekonaniu bez problemu znajdziemy wiele kobiet, które mają wyższe libido niż mężczyźni. Co więcej, te panie szybciej nudzą się związkami monogamicznymi od swoich męskich partnerów.

CZYTAJ TEŻ: Najpopularniejsze piosenki, których ludzie słuchają podczas seksu. Kto na górze listy?

Teraz badanie opublikowane w czasopiśmie „Psychology & Sexuality” ujawniło, że mężczyźni z pewnością nie są jedyną płcią, która doświadcza erotycznych snów. Naukowcy z Uniwersytetu we Fryburgu zapytali 2907 mężczyzn i kobiet w wieku od 16 do 92 lat o częstotliwość erotycznych snów. Okazało się, że około 18 proc. snów obu płci ma charakter erotyczny. Mężczyźni w wieku od 16 do 30 lat informowali, że 25 proc. ich snów dotyczyło spraw seksualnych. U kobiet w tej samej grupie wiekowej było to 22 proc. Różnica niewielka.

Kobiety dziś, a kobiety dawniej

Dla kobiet liczba ta jest znacznie wyższa niż w poprzednich dekadach. Autorzy nowego badania zauważają, że poprzednia ankieta, przeprowadzona w 1966 r., wykazała zgoła odmienne wyniki – mniej niż cztery proc. kobiet zgłosiło doświadczanie erotycznych snów. Taka różnica może oznaczać, że kobiety są dziś bardziej seksualne niż wcześniej. Albo, co najbardziej prawdopodobne, sprawa rozwija się o to, że lepiej wyrażają swoją seksualność.

W końcu słynny badacz seksu Alfred Kinsey odkrył, że 65 proc. kobiet doświadczyło snów seksualnych w pewnym momencie swojego życia, a 20 proc. miało nawet nocne orgazmy. I to wszystko w latach 50.

„Różnica płci w odsetku snów erotycznych u mężczyzn i kobiet w wieku od 16 do 30 lat w niniejszym badaniu jest niższa niż ta z 1966 r. Może to odzwierciedlać ewolucję wywołaną we współczesnych społeczeństwach przez ruchy feministyczne” – czytamy w artykule. „Można spekulować, że młodsze kobiety w nowoczesnym społeczeństwie zajmują się seksualnością bardziej otwarcie niż starsze kobiety z poprzednich pokoleń” – dodają.

To bez wątpienia pokazuje, że nie tylko mężczyźni często myślą lub śnią o seksie.

CZYTAJ TEŻ: Filmy z prawdziwymi scenami seksu. Od „Kaliguli” po dzieła Larsa von Triera [GALERIA]