„Zasada przyjemności” to pierwsza tak duża międzynarodowa koprodukcja krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Serial zabiera widzów w sam środek wielowątkowego policyjnego śledztwa, którego początkiem są morderstwa młodych kobiet w Warszawie, Odessie i Pradze. Pozostawione przez mordercę lub morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija.

W rolach głównych cenione i uznane aktorskie osobowości kina z trzech krajów: dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Małgorzata Buczkowska; znany z ról w hollywoodzkich produkcjach czeski aktor Karel Roden, („Krucjata Bourne’a”, „Blade: Wieczny łowca II”); Sergey Strelnikow, gwiazda ukraińskiego kina. W pozostałych rolach widzowie zobaczą m.in.: Roberta Gonerę, Dawida Czupryńskiego, Mirosława Bakę, Urszulę Grabowską, Piotra Machalicę, oraz Magdalenę Boczarską i Mirosława Haniszewskiego.

Scenariusz serialu napisał Maciej Maciejewski, autor dwóch sezonów „Gliny”, serialu zgodnie dziś uznanego przez widzów i krytyków za kultowy. Reżyserem i showrunnerem serialu jest Dariusz Jabłoński (m.in. „Wino truskawkowe”, „Gry wojenne”, „Fotoamator”). Za zdjęcia odpowiadali wielokrotnie nagradzani wybitni operatorzy z trzech krajów, z Polski był nim Paweł Dyllus („Chce się żyć”, „Jestem mordercą”).

Pasmo odblokowane

Warto wspomnieć, że już od rana, 9 czerwca, CANAL+ na jeden dzień uruchomi pasmo odkodowane w związku z czym abonenci platformy nc+ i wybranych sieci kablowych będą mogli śledzić losy bohaterów z pierwszych dwóch premierowych odcinków serialu. Tego samego dnia od godziny 12:00 na nc+ GO i nc+ GO TV widzowie będą mogli obejrzeć pierwsze cztery odcinki. Co tydzień będą tam się pojawiać kolejne dwa odcinki serialu. Premiera telewizyjna odbędzie się 9 czerwca o 21:00 w Canal+ oraz Canal+ 4K Ultra HD. Zobacz zwiastun: