Marka Klarna jest obecna na polskim rynku stosunkowo krótko, ale już zdążyła zaprezentować kilka ciekawych pomysłów, które dla wielu ludzi mogą okazać się bardzo pomocne podczas zakupów. Pierwszym z nich są odroczone płatności – dzięki rozwiązaniu Klarny daną rzecz można kupić od razu, ale płatność uiścić po trzydziestu dniach, bez odsetek i dodatkowych opłat. Wygodne? Z pewnością. Ale także bezpieczne, bo Klarna to licencjonowany szwedzki bank, gwarantujący przejrzystość i transparentność transakcji i opłat. A kolejne posunięcie Klarny wynosi wygodę shoppingu na jeszcze wyższy poziom.

Wszystko w jednym

My Polacy, kochamy zakupy przez cały rok. Ale polowanie na idealne prezenty pod choinkę jest dla nas szczególnie istotne. Klarna zbadała podejście do przygotowań świątecznych w 18 krajach na całym świecie. Wyniki badania „Festive Feels” jasno pokazały, że aż 68% Polaków uwielbia kupować podarunki pod choinkę, co wyraźnie plasuje nas przed innymi krajami uwzględnionymi w raporcie, gdzie taki entuzjazm wykazuje średnio 48% badanych.  Co zatem oczywiste, kupowanie prezentów nie znajduje się na polskiej liście przedświątecznych obowiązków, generujących w nas największy stres.

Zakupy przez Internet są z oczywistych względów wygodniejsze od tych stacjonarnych, ale i one mają swoje bolączki. Obecnie spora część sklepów posiada swoje aplikacje, wymagające oczywiście posiadania konta. Czasami trudno zapamiętać, w którym z nich widzieliśmy rzecz, która przypadła nam do gustu, a której z jakiegoś powodu nie chcieliśmy kupować od razu, czekając na przykład na promocję. I tu z pomocą przychodzi aplikacja Klarna, oferując rozwiązanie typu „wszystko w jednym”.

Za pośrednictwem aplikacji Klarna można robić zakupy we wszystkich sklepach internetowych w Polsce, a ponadto przeglądać oferty i spersonalizowane kolekcje zakupów, zapisywać przedmioty, które nam się spodobały, aktywować powiadomienia o obniżkach cen, śledzić dostawy produktów, zarządzać płatnościami oraz zwrotami i nie tylko. Płatność za zakupy odbywa się za pomocą jednorazowych, wirtualnych kart, które w kilka chwil można wygenerować w aplikacji. Opcja zrobienia wszystkich zakupów w jednym miejscu  z pewnością przyda się podczas kupowania świątecznych podarunków!

Jakie funkcje oferuje Klarna?

W innym badaniu przeprowadzonym niedawno przez Klarnę aż 70% konsumentów wskazało, że najchętniej dokonywaliby wszystkich zakupów w sieci za pośrednictwem jednej aplikacji – i taką właśnie możliwości wprowadziła Klarna. Ale na tym możliwości apki Klarny się nie kończą. Dostosowuje ona też wyświetlane treści do zainteresowań danej osoby, bazując na jej ulubionych sklepach. Użytkownicy aplikacji mogą oprócz tego korzystać z innych rozwiązań i funkcji:

  • dostępu do specjalnych ofert i powiadomień o obniżkach cenowych,
  • śledzenia dostawy wszystkich zakupionych w aplikacji produktów,
  • przeglądu swoich wydatków i budżetów w ujęciu miesięcznym,
  • zgłaszania problemów i dokonywania zwrotów jednym kliknięciem.

Mniej stresu na Święta

W świątecznym raporcie Klarny „Festive Feels” możemy przeczytać też, że Polacy są największymi (wśród wszystkich przebadanych nacji) fanami okołoświątecznego czasu i najmocniej ze wszystkich pielęgnują bożonarodzeniowe tradycje. Aż 9 na 10 z nas przyozdabia swoje domy na Święta, co plasuje nas na szczycie rankingu. Także wśród wyłonionych przez Klarnę 5 typów świątecznych osobowości zakupowych najwięcej jest wśród nas Entuzjastów - 54% polskich badanych zakwalifikowało się do tej właśnie grupy. Ale mimo ogólnego entuzjazmu nadal 1/3 z nas deklaruje, że poziom stresu wzrasta u nich przed Świętami. Jest on związany z pragnieniem, by święta były idealne, by to co pojawi się na stole wszystkim smakowało. Do tematów, które zwiększają nasz stres w tym czasie należą także związane z większymi w tym czasie wydatkami kwestie finansowe.

Większe wydatki związane są oczywiście także z zakupem gwiazdkowych prezentów. Tym bardziej, że Polacy uwielbiają obdarowywać nimi najbliższych. Sam proces zakupów też może być stresujący. Trudno się temu faktowi dziwić, wszak świąteczne zakupy (w swojej tradycyjnej formie) wiążą się z wizytą w co najmniej kilku sklepach, które w grudniu potrafią być naprawdę zatłoczone. I między innymi taki stres zdejmuje z nas aplikacja ‘all in one” Klarny. Ale korzyści jest więcej – m.in. w postaci łatwiejszego zarządzania budżetem w tym wyjątkowym czasie, bo wszystkie wydatki możemy przeglądać w jednym miejscu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jaki wpływ na nasz wewnętrzny spokój – tak ważny zarówno w święta, jak i w każdy inny dzień – ma poczucie panowania nad tym, ile pieniędzy wydaliśmy. Twórca Klarny, Szwed polskiego pochodzenia, Sebastian Siemiątkowski mówi, że Klarna powstała po to, by  wspierać ludzi w oszczędzaniu czasu i pieniędzy oraz by dawać im większą kontrolę nad ich finansami. Biorąc pod uwagę, że aplikacja ma dziś na świecie już ponad 90 milionów użytkowników, a Klarna jest jednym z „najgorętszych” fintechów w Europie jasno widać, że konsumenci podzielają jego poglądy. Nie tylko kupując prezenty na Święta.

Aplikacja Klarna jest dostępna dla użytkowników systemów iOS i Android.