„W czasie oczekiwania na datę wyborów, postanowiłem poinformować Was o dacie premiery filmu dokumentalnego ‘Zabawa w chowanego’. Rezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę 16.05.2020” – napisał na Twitterze Tomasz Sekielski. Film braci Sekielskich będzie miał swoją premierę wskazanego dnia na YouTube o godz. 10.

„Zabawa w chowanego” jest osobną produkcją, skupiającą się na wątku, którego nie udało się zamknąć w „Tylko nie mów nikomu”. Jak doskonale wiadomo, tamten film będący zapisem wstrząsających faktów dotyczących pedofilii w Kościele, okazał się wielkim sukcesem braci Sekielskich – obejrzało go ponad 23 mln osób na YouTube. Co więcej, sukces był podwójny, bowiem produkcja była bardzo szeroko komentowana w mediach.

Tomasz Sekielski zdradził w transmisji na Facebooku, że otrzymali z bratem propozycję zrezygnowania z premiery „Zabawy w chowanego”.

– Przy pracy nad tym filmem doszło do złożenia nam oferty. Pojawiła się osoba, która była gotowa sfinansować nam film o SKOK-ach, o ile zrezygnujemy z filmu ‘Zabawa w chowanego’. Tak było. To nie żart. Naprawdę. Uczestniczył w tym spotkaniu Marek, który wstał i podziękował, gdy tylko usłyszał, o co chodzi. Takich negocjacji nie prowadzimy i nie można nas przekupić, byśmy jakiegoś filmu nie wyemitowali – powiedział Sekielski.

Data „Zabawy w chowanego” była kilkukrotnie przesuwana. Film początkowo miał zostać udostępniony w styczniu tego roku, jednak przesunięto premierę najpierw na luty, a potem na marzec. Sekielski wyznał, że te zmiany wynikały z tego, by trafić na dobre zasięgi, nie pozwalając filmowi „zginąć w politycznym szumie”. Czy film powtórzy sukces „Tylko nie mów nikomu”? Ciężko powiedzieć, ale można być pewnym, że sporo osób go obejrzy.

ZOBACZ TEŻ: Orły 2020. Polskie Oscary rozdane. Kto triumfował? Zobacz listę zwycięzców

Warto wspomnieć, że bracia Sekielscy mają w planach stworzenie trzeciego filmu o pedofilii w Kościele. Na ten dokument o przestępstwach seksualnych duchownych potrzebują 1 mln zł. „Zabawa w chowanego” została sfinansowana z bezpośrednich wpłat na konta, które były realizowane przez osoby wspierające poza Patronite.