Na Roberta Biedronia zagłosowało prawie 12 proc. ankietowanych, a na Donalda Tuska - 11 proc. Urzędujący prezydent zdobył 10 proc. głosów. Natomiast aż 32 proc. badanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi.

- Na świętowanie Nowego Roku z Robertem Biedroniem częściej zdecydowałyby się osoby o dochodzie netto od 3001 - 5000 zł oraz ankietowani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców - stwierdził w rozmowie z Rp.pl Piotr Zimolzak z SW Reaserch.

To nie pierwsze tego typu badania i nie pierwsze sukcesy Biedronia i Dudy. Na początku 2018 roku również SW Reaserch opublikował sondaż, w którym Polacy wskazywali polityków, z którym chętnie napiliby się piwa. Ankietowani odpowiadali "tak lub nie" przy poszczególnych nazwiskach. Wówczas wygrał obecny prezydent, przy którym twierdzącej odpowiedzi udzieliło 47 proc. badanych. Drugie miejsce zajął Robert Biedroń (43 proc.), a trzecie Paweł Kukiz (38 proc.).

Pierwsza dziesiątka sylwestrowego badania SW Reaserch prezentuje się następująco:

1. Robert Biedroń - 12 proc.
2. Donald Tusk - 11 proc.
3. Andrzej Duda - 10 proc.
4. Paweł Kukiz - 6 proc.
5. Mateusz Morawiecki - 4 proc.
6. Jarosław Kaczyński - 3 proc.
7. Janusz Korwin-Mikke - 3 proc.
8. Władysław Kosiniak-Kamysz - 3 proc.
9. Zbigniew Ziobro - 2 proc.
10. Ryszard Petru - 2 proc.

Jedyną kobietą ujętą w zestawieniu jest Katrzyna Lubnauer, która zdobyła 1,2 proc. głosów.

My chyba nie potrafilibyśmy wskazać jednoznacznej odpowiedzi. Za to wciąż mamy w pamięci słowa Macieja Maleńczuka, który w wywiadzie dla "Polska The Times" powiedział: - Chętnie napiłbym się z Lechem Wałęsą. Co prawda nie siadam do wódki z kimś, kto nigdy nie przeczytał Dostojewskiego, ale on zapewne niejedną dostojewszczyznę w życiu przeszedł.