Wzorki na włosach: komu pasują?

Wzorki na włosach pasują głownie osobom, które dobrze czują się w niecodziennych fryzurach. Są one wybierane zarówno przez sportowców, jak i zwykłych ludzi, zazwyczaj w młodym wieku. Niekiedy tego typu artystyczne fryzury wykonuje się również na dzieciach, a wówczas przyjmują one formy ulubionych postaci z kreskówek lub motywów z nimi związanych. Stworzenie takich wzorów wymaga dużej wprawy, dlatego najlepszą opcją jest pozostawienie tego zadania profesjonalistom.

ZOBACZ: Baby face u mężczyzn: jak wyglądać bardziej męsko i dojrzale dzięki włosom i zarostowi?

Fryzury z wygolonymi wzorami wyglądają zdecydowanie najlepiej na osobach o ciemnych włosach. W ten sposób można bowiem stworzyć wyraźny kontrast pomiędzy jasną skórą a ciemnym jeżykiem. U blondynów różnica ta jest znacznie mniejsza, dlatego końcowy rezultat może nie być do końca widoczny. Warto o tym pamiętać w sytuacji, gdy zastanawiasz się nad wygoleniem skomplikowanego wzoru na swojej głowie.

Wzorki na włosach męskich z boku

Wzorki na włosach męskich mogą zostać wygolone zarówno z boku, jak i z tyłu głowy. Wszystko zależy wyłącznie od twoich preferencji oraz dokładnego charakteru danego motywu. Znacznie popularniejsze są fryzury tego typu wykonywane z boku głowy, niekiedy również z obu jej stron. W ten sposób można zachować dłuższe włosy na środku głowy, a po bokach delikatnie je wygolić, jednocześnie tworząc ciekawe motywy. Takie fryzury da się zauważyć u wielu piłkarzy, w tym u Cristiano Ronaldo sprzed kilku lat.

Ogromną wadą fryzur z wygolonymi wzorkami jest jednak fakt, że krótkie włosy rosną bardzo szybko, a niekiedy wystarczą nawet 2 tygodnie na zmniejszenie widoczności niedawno stworzonego motywu. Z tego powodu jeśli chcesz utrzymać taką fryzurę przez dłuższy czas, musisz liczyć się ze stosunkowo częstymi wizytami u profesjonalnego fryzjera.

Wzorki na włosach męskich: z tyłu

Nieco mniej popularna fryzura, czyli wzorki na włosach męskie z tyłu, także może przyjmować naprawdę różne formy. Zazwyczaj wszelkie motywy w tym miejscu są kontynuacją tych znajdujących się po bokach, jednak zdarzają się również oddzielne wzory wymagające wygolenia jedynie tyłu głowy.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus 2020: kiedy do fryzjera? Od kiedy się ostrzyżesz i na jakich zasadach?

Wzorki z tyłu głowy stanowią dobre rozwiązanie w przypadku, gdy posiadasz długie włosy i spinasz je w niewielką kitkę lub kok. Wówczas wzór jest znacznie bardziej efektowny niż w sytuacji, gdy zestawi się go z klasyczną, męską fryzurą. Z tego powodu wygolone motywy z tyłu głowy są wybierane chętnie również przez kobiety będące posiadaczkami gęstych włosów, z których z powodzeniem można odjąć jedną warstwę.

Wzorki na głowie u mężczyzn: top 10 propozycji na takie fryzury dla chłopaka

Wzorków na włosach jest tyle, ile indywidualnych pomysłów każdego klienta. Istnieją jednak najpopularniejsze motywy powtarzające się u wielu osób. Które fryzury tego typu są najpopularniejsze wśród mężczyzn w ostatnim czasie?

1. Motywy geometryczne

Motywy geometryczne to zdecydowanie najpopularniejszy wzór pojawiający się na męskich głowach. Często przyjmują one formę bliżej nieokreślonych kompozycji składających się z kwadratów oraz równoległych linii. Niektóre z nich przypominają geometryczny motyw charakterystyczny dla marki Versace otaczający kultową meduzę w logo firmy. Tego typu wzory przywodzą na myśl również antyczne kultury zdobiące w ten sposób gliniane naczynia.

2. Zygzaki

Zygzaki to wzorki na włosach dla chłopaka pojawiające się prawie tak samo często, jak szeroko pojęte motywy geometryczne. Tego typu fryzurę można było zobaczyć u Cristiano Ronaldo jeszcze kilka lat temu. Zygzaki na włosach mogą być zarówno pojedyncze, jak i podwójne czy nawet potrójne. Ich kierunek i dokładne ułożenie również są całkowicie dowolne, od pionowego, aż po poziomy. Niezwykle efektowne są również zygzaki na całym boku głowy przypominające nieco pochylony obraz wyświetlający się podczas EKG.

3. Pojedyncze linie

Kolejnym wzorkiem na włosach dla mężczyzn jest pojedyncza linia. Może ona znajdować się w dowolnym miejscu, jednak najczęściej oddziela wygolony bok głowy od dłuższego pasma pozostawionego po środku. Ciekawie wygląda również umieszczenie takiej linii po skosie. Niektóre osoby decydują się także na wykonanie takiej linii tuż nad uchem, dociągając ją z obu stron głowy do punktu na środku karku. W ten sposób powstaje wycięta litera V widoczna jedynie od tyłu.

Pojedyncze linie na włosach męskich mogą przyjmować zarówno prostą formę, jak i ciągnąć się po łuku aż do momentu, w którym włosy przechodzą płynnie w delikatny meszek na szyi. Niektóre z nich kończą się także w połowie głowy, a z tyłu są one zupełnie niewidoczne.

4. Motywy roślinne

Nieco mniejszą popularnością cieszą się różnego rodzaju motywy roślinne nieposiadające ostrych kątów i załamań. Często przypominają one pozwijane liście paproci lub delikatne fale. Takie fryzury są częściej wybierane przez kobiety decydujące się na wygolenie danej części głowy, jednak można je zauważyć także u mężczyzn. Stworzenie równej, zaokrąglonej linii jest jednak znacznie trudniejsze niż w przypadku ostrych, geometrycznych wzorów, dlatego uzyskany efekt nie zawsze wygląda tak efektownie, jak nasze poprzednie propozycje.

5. Motywy z kreskówek

Wzorki na włosach przedstawiające różnego rodzaju motywy z kreskówek są wybierane głównie przez małych chłopców. Najczęściej pojawiającym się kształtem jest logo batmana w wielu wersjach, ale istnieje również możliwość wygolenia innych wzorów o dosyć podobnym stopniu skomplikowania. Wówczas wygolona część znajduje się wokół motywu, a sam nietoperz pozostaje pokryty krótkim, ciemnym jeżykiem.

Oprócz kreskówek, dzieci wybierają często również motywy kosmiczne, których wygolenie jest stosunkowo proste. Od gwiazdek przez planety po uproszczone kształty rakiety – wszystko zależy wyłącznie od indywidualnej wizji danego klienta.

TAKŻE O FRYZURACH: Fryzury męskie długie dla różnych kształtów twarzy. 4 modne propozycje

6. Pióra i skrzydła

Bardzo popularnym wzorem pojawiającym się na męskich głowach są skrzydła. Mogą one znajdować się zarówno z boku, wystając zza ucha, jak i z tyłu głowy. Często jest to tylko jeden motyw umieszczony z wybranej strony, ale zdarzają się również osoby decydujące się na symetryczny wzór po obu bokach. Skrzydła przyjmują różne postacie, od uproszczonych konturów aż po nieco bardziej skomplikowane motywy wymagające posiadania znacznie większych umiejętności. Popularnym wzorem o podobnym wyglądzie są również pióra, czyli motyw, którego uzyskanie jest jeszcze trudniejsze. Z tego powodu w jego przypadku lepiej udać się do prawdziwego profesjonalisty.

7. Symetryczne wzory wokół ucha

Wzorki na włosach męskie z boku często przyjmują również formę kształtów przypominających mandalę lub symetryczne zdobienia na okrągłych, antycznych tarczach. Zwykle otaczają ono całe ucho szerokim łukiem i zbliżają się do niego w formie subtelnego gradientu. Takie wzory mogą przyjmować różne postacie, od geometrycznych kształtów aż po motywy roślinne.

8. Pajęczyna

Wzór popularny raczej kilkanaście lat temu, jednak w dalszym ciągu pojawiający się w wielu zestawieniach to klasyczna pajęczyna. Można wykonać ją zarówno z boku, jak i z tyłu głowy. W tej sytuacji kluczem do uzyskania eleganckiego efektu jest wykonanie odpowiednio cienkich linii. W innym przypadku stworzony wzór może być dość nieestetyczny.

Pajęczyna jest chętnie wybierana również przez kobiety. W ich przypadku motyw ten tworzy się jednak zwykle z tyłu głowy, a nie z boku. Taki wzór prezentuje się bardzo efektownie w połączeniu z plecionymi upięciami przypominającymi odwróconą literę V.

9. Tribale

Niektóre tribale można zaliczyć do wzorów geometrycznych lub roślinnych, jednak wiele z nich nie przypomina żadnych z już wymienionych motywów. Wygolone tribale często są bardzo agresywne w swoim wyglądzie i przyciągają wzrok wszystkich mijanych osób. Mogą one składać się zarówno z różnego rodzaju figur geometrycznych, jak i znacznie bardziej opływowych kształtów kojarzonych głównie z tatuażami.

10. Ombre

Ostatnia propozycja być może nie przypomina klasycznych wzorów, jednak polega ona na wygoleniu włosów z tyłu lub z boku głowy w taki sposób, aby przechodziły one płynnie w dłuższą część całej fryzury. Efekt ombre jest wykorzystywany również w połączeniu z krótko wygolonymi włosami, szczególnie w sytuacji, gdy rozpoczynają się one tuż przy linii ucha, a kończą niedaleko głównej fryzury. Klasyczne ombre wygląda dobrze także w zestawieniu z jedną prostą linią oddzielającą długie włosy od wygolonego jeżyka.

ELLE MAN POLECA: Fryzury męskie krótkie dla różnych kształtów twarzy. Jak dobrać najlepszą?

ZOBACZ: Szare włosy męskie: komu pasują? Jak zafarbować włosy na siwo? Jaką farbę wybrać?

CZYTAJ: Farbowanie włosów męskich: propozycje farb do włosów i warianty koloryzacji