Marina Abramović w Polsce: gdzie i kiedy?

Marina Abramović w Polsce! Na tę wystawę czekaliśmy od dawna! Już w marcu w Toruniu zobaczymy około 120 dzieł artystki, począwszy od prac pochodzących z lat 60., na współczesnych realizacjach skończywszy. Organizatorzy zrekonstruują też niektóre performatywne akcje Abramović, które będą prezentowane na żywo podczas pokazu – zaraz obok rysunków, obrazów, rzeźb, obiektów, fotografii, filmów wideo oraz elementów archiwalnych i scenografii. Co dokładnie wiemy o wystawie "Do czysta" Abramović w Toruniu?

Wystawa Mariny Abramović "Do czysta" - wernisaż

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 8 marca 2019 o godz. 19.00. Marina Abramović pojawi się na nim osobiście. Artystka osobiście otworzy wystawę, nie będzie jednak prezentować swoich performansów, a wybrane działania artystki będą odtwarzane w czasie wernisażu (potem także w niektóre weekendy w czasie trwania wystawy) przez wyłonioną w castingu grupę performerów.

Koszt biletu na wernisaż wynosi 50 złotych (bez podziału na bilety normalne i ulgowe). Bilety będzie można kupić wyłącznie poprzez stronę CSW w Toruniu od 28 stycznia 2019 r., od godz. 12.00. Do sprzedaży trafi 750 biletów.

Wystawa Mariny Abramović "Do czysta" – spotkanie z widzami

Spotkanie Abramović z widzami odbędzie się 9 marca 2019 roku o godz. 13.00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, przy Alei Solidarności 1-3 (w Sali Koncertowej).

Wstęp na wydarzenie również będzie biletowany. Bilety będzie można kupić wyłącznie poprzez stronę CSW w Toruniu od 29 stycznia 2019 r., od godz. 12.00. Do sprzedaży trafi 777 biletów. Koszt, w zależności od wybranego miejsca, wynosi:

  • Sektor I, rzędy A–C – wyłączone ze sprzedaży
  • Sektor II, rzędy D–G – do biletów sektora II dołączony zostanie katalog wystawy oraz zapewnione miejsce na parkingu przy CKK Jordanki – 500 zł
  • Sektor III, rzędy I–X – 250 zł
  • Sektor III, rzędy XI–XVII – 150 zł
  • Balkony – 75 zł

Do każdego biletu na spotkanie dołączony zostanie bilet na wystawę, ważny od 9 marca 2019 r. W trakcie spotkania przewidywana jest także transmisja wideo na znajdującym się w sali telebimie. Zapewnione zostanie również tłumaczenie symultaniczne.

Wystawa Mariny Abramović "Do czysta" – bilety, ceny

30 stycznia 2019 roku do regularnej sprzedaży trafiły bilety na wystawę "Do czysta / The Cleaner", nieobejmujące wernisażu i spotkania z artystką.

Regularna cena biletu to: 25 zł – bilet normalny / 20 zł – bilet ulgowy / 50 zł – bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe + minimum dwoje dzieci poniżej 18 roku życia). Będzie je można kupić zarówno na stronie CSW w Toruniu, jak i w recepcji galerii.

Wystawa Mariny Abramović "Do czysta" – szczegóły

MARINA ABRAMOVIĆ "DO CZYSTA / THE CLEANER" - WYSTAWA RETROSPEKTYWNA

8.03.2019–11.08.2019

Kuratorzy: Lena Essling (Moderna Museet, Sztokholm), Tine Colstrup (Louisiana Museum of Modern Art, Humlebæk), Susanne Kleine (Bundeskunsthalle, Bonn), Wacław Kuczma (Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu). Wszystkie szczegóły wystawy "Do czysta / The Cleaner" znajdziecie na stronie CSW.