Wyprzedaże to dobra okazja do tego, żeby w końcu kupić ubrania, za którym oglądaliśmy się w sklepie od dłuższego czasu. Większość sklepów i sieciówek wprowadziła już poświąteczne obniżki cen, dzięki którym nawet nieco droższe płaszcze czy garnitury kupimy -20, -50 a nawet -70 % taniej! W co warto zainwestować właśnie teraz? Radzi stylistka Joanna Snopek.

Wyprzedaże 2019: na co warto polować?

Jeśli chcesz dobrze zainwestować pieniądze na wyprzedażach, powinieneś pamiętać o kilku zasadach. Kupuj klasyki, które nigdy nie wyjdą z mody. Nie kieruj się obecnymi trendami bo one trwają tylko sezon. I co najważniejsze, warto zainwestować w ubrania, które są dobre jakościowo. Takie rzeczy nigdy nie są tanie, ale na wyprzedażach znajdziesz je często nawet do -50% taniej. Kupuj tylko to, w czym będziesz chodził i nie daj się namówić na okazje tylko dlatego, że ubranie jest tańsze. Sklepy często wystawiają podczas wyprzedaży towar, którego wcześniej nikt nie chciał nabyć i w ten sposób wietrzą swoje magazyny.

Wyprzedaże w Polsce właśnie się zaczęły. W tej chwili są one na poziomie od -20% do -50%. To jest najlepszy moment, żeby coś upolować. Koniec wyprzedaży to ceny nawet do -70% taniej, ale przy tej obniżce w sklepach zostaje już mocno przebrany towar. Co zatem warto upolować na tegorocznych wyprzedażach? Zobacz w naszym przewodniku poniżej:

Wyprzedaże 2019: sweter

Jest zima to zacznijmy od swetrów. Tu wybór w każdym sklepie jest dość spory. Jest jedna pułapka. Jakość swetrów a co za tym idzie – ich skład. Nie warto kupować tych z poliestru czy sztucznych włókien. Szybko się zmechacą i szybko się w nich spocisz… Jeśli potrzebujesz cienkiego swetra to najlepiej sięgnij po ten z bawełny lub cienko tkanej wełny. Znajdziesz takie w popularnych sieciówkach jak Zara czy KappAhl. Benetton ma znakomite swetry z prawdziwej wełny np. merynosa -  z przędzy, która nie gryzie i nie traci koloru. Duży wybór swetrów z wełny, kaszmiru i o mieszanym składzie jest w multibrandowych sklepach VanGraff i w Massimo Dutti. Pamiętaj jednak, że dobry sweter nie musi mieć w składzie 100% wełny – zero domieszek spowoduje, że taki sweter będzie szybko się odkształcać i mechacić!