Co zabrać ze sobą na Mazury – buty żegalarskie

Wiele osób lekceważy potrzebę specjalnych butów na rejs. W rzeczywistości są one nie tylko dużo wygodniejsze, ale też zwiększają nasze bezpieczeństwo na jachcie. Dobre buty żeglarskie są przewiewne, przylegające do stopy i uszyte z szybkoschnących materiałów. Dzięki temu stopy nie męczą się w trakcie dłuższych odcinków na wodzie, a w razie zamoczenia (co na jachcie jest bardzo prawdopodobne!) buty szybko z powrotem są gotowe do użytku. Bardzo ważną rolę spełnia też gumowana podeszwa, która w najlepszych modelach wyposażona jest także w specjalny bieżnik. Sprawia on, że ryzyko poślizgnięcia się na pokładzie maleje. Przypominamy, że poniżej znajdziecie także kupony rabatowe w ramach naszej akcji „Szaleństwo Zakupów", które pozwolą wam wykorzystać spore zniżki w wybranych sklepach. 

Co zabrać ze sobą na Mazury – sztormiak

Dobra kurtka chroniąca przed wiatrem i wodą to najważniejszy element ekwipunku podczas rejsu na jachcie. Na jeziorze pogoda jest bardzo zmienna, a deszcz potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych żeglarzy. Naprawdę dobra kurtka żeglarska powinna zostać wykonana z trwałego materiału o wysokich właściwościach odporności na wodę. Decydując się na zakup warto także sprawdzić, czy dany model posiada wystarczająco dużo kieszeni. Lepsze modele są także wyposażone w kolorowe kaptury, które ułatwiają znalezienie noszącego w przypadku wypadnięcia za burtę. 

Co zabrać ze sobą na Mazury – okulary przeciwsłoneczne

Pakując torbę lub plecak na żeglarski wyjazd, pamiętajcie o zabraniu okularów przeciwsłonecznych. W czasie rejsu promienie słoneczne będą odbijać się od tafli wody, co może powodować utrudnienia w obserwowaniu otoczenia. Jeśli planujecie sterować jachtem, wygodne okulary przeciwsłoneczne to podstawa. Przydatnym gadżetem jest także pasek lub gumka, które łączą oba zauszniki i utrzymują okulary na głowie. Takie rozwiązanie gwarantuje, że okulary nie spadną wam w trakcie rejsu i nie znikną pod powierzchnią wody. 

CZYTAJ TEŻ: Sporty wodne: rodzaje, akcesoria i zasady. Gdzie ćwiczyć i jak się do nich przygotować?

ZOBACZ: Roger Federer wypuścił własne sneakersy. Zapewnia, że tak wygodnych butów nie nosiliśmy

ELLE MAN POLECA: Narzekasz na kręgosłup? Zobacz, jakie ćwiczenia pomogą ci wzmocnić mięśnie pleców