Przede wszystkim wyświetlacz

Praktycznie wszystkie czytniki ebooków kojarzmy z działaniem charakterystycznych czarno-białych ekranów, które pozwalają nie męczyć oczu w trakcie dłuższej lektury. Jednak wbrew pozorom technologie wykorzystywane w urządzeniach mogą się między sobą różnić. Jedną z takich różnic jest możliwość podświetlania ekranu. Jest ona szczególnie przydatna, gdy zdarza nam się czytać w gorzej oświetlonych miejscach. Świetnie przydaje się także, gdy chcemy poczytać wieczorem nieco dłużej niż nasza druga połówka, a jednocześnie nie chcemy utrudniać jej zasypiania zapaloną lampką nocną. Drugą kwestią, którą powinniśmy wziąć po uwagę jest rozdzielczość ekranu. W tym momencie większość modeli na rynku oferuje rozdzielczość na poziomie 1448 x 1072 pikseli i to właśnie na tych modelach powinniśmy się skupić. 

Jakiej pojemności kupić czytnik?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań w trakcie kupowania nowego urządzenia. Wielu początkujących użytkowników obawia się, że kupując urządzenie z mniejszą pamięcią bardzo ograniczą sobie pole manewru w tworzeniu osobistej biblioteczki. W rzeczywistości wszystko zależy od naszego sposobu użytkowania czytnika i treści, które będziemy na nim przechowywać. Najpopularniejszą pojemnością na rynku jest teraz 4 GB. Taki rodzaj dysku pozwala na jednoczesne przechowanie około 1000 książek standardowej długości. Należy jednak pamiętać, że książki z dużą liczbą ilustracji mogą zabierać zdecydowanie więcej miejsca i wtedy liczba ta odpowiednio spada. Oznacza to, że jeśli nie planujecie korzystać z czytnika jako magazynu i będziecie regularnie usuwać z niego przeczytane już materiały, nie powinniście mieć problemu z brakiem miejsca na nowe tytuły. 

Bezprzewodowa łączność – przydatna inwestycja

Możliwość połączenia urządzenia z WiFi to jedna z bardziej przydatnych funkcji urządzenia. Kupując sprzęt oferujący takie rozwiązanie, nie tylko ułatwiacie sobie zadanie regularnego uaktualniania czytnika, ale też ograniczacie do minimum ryzyko sytuacji, w której skończyły wam się ciekawe lektury. Wystarczy połączyć urządzenie z siecią, a w ciągu kilku minut będzie można kupić i pobrać na czytnik zupełnie nowy tytuł.