Burzliwe są losy najnowszej produkcji o przygodach najbardziej znanego tajnego agenta w historii popkultury. Najpierw nie wiadomo było, czy Daniel Craig zdecyduje się jeszcze raz wcielić się w tę rolę (ostatecznie dał się przekonać), potem pojawiły się kontrowersje związane z obsadą stanowiska reżysera (został nim Cary Fukunaga), a potem jeszcze dyskutowano o tym, czy agentem 007 nie zostanie czarnoskóra kobieta i co to oznacza dla przyszłości serii. Gdy już wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, a data premiery kinowej wyznaczona, nadeszła pandemia koronawirusa, a wraz z nią dwukrotne już (i miejmy nadzieję, że trzeciego nie będzie) przełożenie pojawienia się Bonda na ekranach kin.

Serwis HBO GO przygotował miłą niespodziankę dla tych, którzy przed kwietniową premierą „Nie czas umierać” chcieliby odświeżyć sobie dotychczasowe dokonania agenta 007. Wraz z początkiem grudnia do jego oferty trafią bowiem wszystkie 24 filmów z Bondem w roli głównej, począwszy od „Dr No” z 1962 roku (w którym w kultową postać wcielił się Sean Connery) do „Spectre” z 2015 (tu słynny agent miał już twarz Daniela Craiga). Oprócz filmów z właściwej serii w HBO GO będzie można też obejrzeć „Casino Royale” z 1967 roku – utrzymaną w komediowej konwencji adaptację powieści Iana Fleminga, w której Jamesa Bonda zagrał znany chociażby z „Dział Navarony” i „Ucieczki na Atenę” aktor David Niven. Oprócz niego w obsadzie znaleźli się między innymi Ursula Andress (czyli pierwsza „dziewczyna Bonda”), a także Peter Sellers i Orson Welles. Serwis udostępni też „Nigdy nie mów nigdy” z 1983 roku – swoisty remake „Operacji Piorun”, który nie zalicza się do oficjalnej serii. Na przestrzeni lat w rolę Jamesa Bonda wcielało się sześciu aktorów: Sean Connery (6 razy), George Lazenby (raz), Roger Moore (7 razy), Timothy Dalton (2 razy), Pierce Brosnan (4 razy) oraz Daniel Craig (5 razy).

Aby móc obejrzeć wszystkie filmy z Bondem, trzeba wykupić abonament HBO GO, który kosztuje 24,90 złotych za miesiąc. Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z usługi, możemy skorzystać z siedmiodniowego, bezpłatnego okresu próbnego.