World Class Cocktail Festival – 2. edycja

Ubiegłoroczny, premierowy World Class Cocktail Festival zanotował aż 8000 gości i był drugą co do wielkości imprezą tego typu po Londynie. Wydarzenie promuje odpowiedzialną i jakościową konsumpcję światowej klasy alkoholi w umiarkowanych ilościach. Biorą w nim udział wyłącznie najlepsze, starannie wyselekcjonowane koktajlbary w kraju. W nich można skosztować znanych na całym świecie koktajlowych klasyków, a także autorskich i popisowych kompozycji, przygotowywanych przez mistrzów sztuki barmańskiej.

Festiwal odbędzie się w dniach 5-16 czerwca 2019. Uczestniczące w nim lokale zapraszają do rezerwacji zestawu dwóch koktajli w promocyjnej cenie. Cena to to dokładnie 29 zł, co w wielu przypadkach oznacza ponad 50% zniżki!  Mechanizm festiwalu jest wyjątkowo prosty. Rezerwacje dostępne są na www.CocktailFestival.pl. Zakupione vouchery zamienisz na koktajle w wybranej lokalizacji.

World Class Cocktail Festival jest doskonałym pretekstem nie tylko do posmakowania koktajli, których nigdy nie miałeś odwagi spróbować, ale także do spędzenia czasu ze znajomymi. Na gości festiwalu czekać będą mistrzowskie kompozycje koktajlowe, oparte na najwyższej jakości alkoholach, w tym wybrane zgodnie z najnowszymi światowymi trendami koktajle wiodące: BLT (Bulleit Lemon Tonic), Singleton Sour, Johnnie Walker Gold & Apple.

- Naszym celem jest popularyzowanie w Polsce światowych trendów koktajlowych, a przede wszystkim świadomej konsumpcji, w której liczy się nie ilość, lecz jakość alkoholu i sposób jego podania. Stawiamy na klimatyczne miejsca, produkty premium i ultra-premium, świeże składniki oraz barmańskie rzemiosło najwyższej próby. – wyjaśnia Maciej Żakowski, jeden z organizatorów festiwalu.

World Class Cocktail Festival – nie tylko smak

Istotnym wątkiem World Class Cocktail Festival jest idea „zero waste”, czyli ograniczania niekorzystnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. W przypadku działalności barów koncentruje się ona wokół wykorzystywania składników „od kwiatu do korzenia” oraz rezygnacji z plastikowych rurek i sztucznych ozdób koktajli.

Wszystkie festiwalowe wyjścia będą recenzowane przez gości. W rezultacie powstanie ranking najwyżej ocenianych lokali World Class Cocktail Festival. Najlepszy koktajlbar zostanie wyróżniony 16 czerwca, podczas finału World Class Poland 2019, który już po raz piąty w historii wyłoni Barmana Roku i reprezentanta Polski w najważniejszym konkursie barmańskim na świecie.

World Class Cocktail Festival – co powinieneś wiedzieć o festiwalu?

  • Daty Festiwalu: 5-16 czerwca
  • Rezerwacje: od 15 maja na www.CocktailFestival.pl
  • Lokalizacje: Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków, Silesia, Lublin, Szczecin, Trójmiasto, Poznań
  • Pełna lista koktajlbarów: www.CocktailFestival.pl