Wimbledon to prawdziwe święto tenisa, a przy tym miejsce, na którym wypada pokazać się z jak najlepszej strony. W szczególności tyczy się to słynnej, specjalnej loży VIP-ów (Royal Box). Z racji, że jest ona zarezerwowana dla członków rodziny królewskiej i innych ważnych osobistości, to obowiązuje na niej odpowiedni dress code. Czyli dla panów bez garnituru ani rusz.

David Beckham

Tradycyjnie podczas tegorocznej edycji wielkiego szlema rozgrywanego w Londynie nie zabrakło wielkich gwiazd, które rzecz jasna dostosowały się do okazji i przyszły ubrane w idealnie skrojone ubrania. Kto wie, czy nie największe wrażenie zrobił David Beckham, który pokazał się w sportowej marynarce z lnu o beżowym kolorze i szarych spodniach tweedowych. Były piłkarz dopełnił swoją stylizację koszulą z niebieskimi paskami i białym kołnierzykiem, granatowym krawatem oraz biało-granatową poszetką. Beckham świetnie zderzył tutaj ze sobą kilka kolorów, co sprawiło, że całość miała zarówno elegancki, jak i swobodny charakter.

Benedict Cumberbatch

Podczas absolutnie wspaniałego finału Novaka Djokovica i Rogera Federera (ten pierwszy wygrał po blisko pięciu godzinach batalii) obok siebie siedziały jedne z największych gwiazd kina – Benedict Cumberbatch oraz Tom Hiddleston. Panowie pojawili się w klasycznych garniturach, ale ładnie skontrastowanych kolorystycznie – pierwszy był w jaśniejszej odmianie granatu, drugi ciemniejszej.

Cumberbatch postawił na garnitur od Richarda Jamesa. Jak w przypadku Beckhama, jego stylizacja jest bardzo odpowiednia na lato. Przy okazji świetna dopasowana do wysokiej, smukłej sylwetki aktora. Odtwórca Patricka Melrose’a z jednej strony dostosował się do konserwatywnego dress code’u Wimbledonu, ale z drugiej dodał coś od siebie.

Tom Hiddleston

Tom Hiddleston również skorzystał z klasycznego krawiectwa, optując za garniturem z linii Purple Label Ralpha Laurena. Wszystko w stylizacji filmowego Lokiego jest takie, jakie powinno być – ubranie jest odpowiednio skrojone i wyważone pod kątem koloru, a krawat idealnie dopasowany, a przy tym niekrzykliwy. Hiddleston jest znacznie spokojniejszy w swojej kreacji niż Cumberbatch, ale on akurat faktycznie lepiej wypada w ciemniejszych barwach.

Warto wspomnieć, że oprócz powyższych gwiazd na Wimbledonie można było zauważyć również Jude’a Lawa, sir Alexa Fergusona, Damiana Lewisa, Hugh Granta czy Davida Attenborougha. Każdy z nich prezentował się równie elegancko, co powyżsi panowie.