GP Silverstone: Williams przygotuje niespodziankę

Na weekend wyścigowy przypadnie 50-lecie działalności sir Franka Williamsa w Formule 1. Z tego powodu na bolidach teamu zostanie umieszczona specjalna grafika celebrująca ten piękny jubileusz. Frank Williams założył swój zespół w 1977 roku, lecz już wcześniej działał w F1. 

Dla 77-latka będzie to jedyna okazja, by odwiedzić swoją ekipę na torze. Ze względu na stan zdrowia lekarze zabronili mu latania samolotem. Z tego też powodu w garażu każdy będzie chciał jak najlepiej wypaść przed sir Williamsem. Możemy się spodziewać pełnej mobilizacji, lecz z pewnością najbardziej ucieszyłyby go dobre wyniki na zakończenie wyścigu. A o to może być raczej ciężko.

GP Silverstone: sytuacja Williamsa przed wyścigiem

Lepiej nie patrzeć na statystyki, bo te w przypadku Williamsa nie istnieją. Okrągłe zero punktów, najgorszy bolid w stawce … Robert Kubica jest jednak nieco bardziej optymistycznie nastawiony do zbliżającego się wyścigu. A to za sprawą nowych części i kilku ulepszeń dokonanych w bolidach obydwu kierowców:  

- Silverstone będzie dla nas ważnym wydarzeniem, bo to nasz domowy wyścig. Mamy nadzieję na lepsze wyniki i liczymy na to, że wprowadzone poprawki przyniosą porządane efekty. Musimy pamiętać, że jest to bardzo trudny tor. Postaramy się jednak o jak najlepszy wynik - powiedział Kubica przed weekendem wyścigowym.

GP Silverstone: Russell myślami w Mercedesie?

George Russell jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców w stawce Formuły 1, lecz fatalny bolid uniemożliwia mu pokazanie pełni swojego potencjału. Ostatnio jednak zaskoczył wszystkich swoją wypowiedzią odnośnie transferu do Mercedesa.

Brytyjski kierowca jest członkiem programu juniorskiego najlepszego zespołu w stawce. Mercedes jest zadowolony z postępów Russella i widzi w nim w dalszej perspektywie zastępstwo dla Lewisa Hamiltona. Kierowca jest przekonany, że poradziłby sobie w Mercedesie już w przyszłym sezonie:

- Jeśli Toto Wolff zadzwoniłby do mnie teraz z pytaniem, czy jestem gotów na jazdę w Mercedesie, odpowiedź byłaby twierdząca - powiedział Russell pytany przez Press Association.

Cóż, wątpimy w to, że Mercedes zaproponuje fotel Russellowi już w przyszłym sezonie. Trzymajmy jednak kciuki za Kubicę w najbliższy weekend!