Od 2015 firma Wild Turkey serwuje swoje najlepsze destylaty pod szyldem „Master’s Keep One”. Właśnie zaprezentowano kolejny, który już niedługo trafi do sprzedaży detalicznej. Warto pamiętać, że będzie dostępny tylko do wyczerpania zapasów, które mają być mocno ograniczone.

Szóste wydanie „Master’s Keep One” powstało w wyjątkowych okolicznościach, ponieważ w roku, w którym przypada 40-rocznica pracy mistrza destylarni, Eddiego Russella. Dzieli on stanowisko w firmie wraz ze swoim ojcem, najstarszym aktywnym mistrzem, Jimmym Russellem. W tych okolicznościach powstać musiał trunek wyjątkowy.

Nowy „Master’s Keep One”  to mieszanka Bourbonów wybranych przez obu mistrzów. Jimmy wybrał destylaty leżakowane od 8 do 10 lat, natomiast Eddie dołożył do tego 14-letniego bourbona. To unikatowe połączenie ma stanowić największą siłę zaproponowanego przez Wild Turkey trunku. W opisie przeczytać możemy o „nutach prażonego i wędzonego dębu”, które mają dawać „kuszący aromat słodkiego miodu, wyraźnej wanilii, toffi i karmelu”. Trunek ma alkohol na poziomie 50,5%.

Eddie Russel tak wypowiedział się o nowej odsłonie „Master’s Keep One”:

Dziedzictwo Wild Turkey zbudowane zostało na wartościach rodzinnych oraz miłości do produkcji whiskey, a także niekończącym się poszukiwaniu odważnych rozwiązań smakowych. „Master’s Keep One” honoruje narzędzia, techniki oraz tradycję, które przekazał mi ojciec. Jest kulminacją naszej wspólnej miłości do bourbona. Jimmy zaszczepił we mnie najważniejsze w życiu i biznesie wartości – pasję oraz dyscyplinę. Zawsze będę mu wdzięczny za to, że skierował mnie na tę ścieżkę 40 lat temu.

Produkt pojawił się już na oficjalnej stronie Wild Turkey, ale na razie nie można go kupić. Firma poinformowała, że trunek w ograniczonym nakładzie trafi do wybranych sklepów na całym świecie. Nowa odsłona „Master’s Keep One” wyceniona została na 175 dolarów (niespełna 700 zł).

Wild Turkey w najlepszej odsłonie trafił do bogato zdobionych butelek, które umieszczono w eleganckim, tekturowym opakowaniu. Znajduje się tam szczegółowy opis trunku, a także kilka ważnych dla konsumentów informacji.