W poście na swojej stronie Not a Blog, autor „Pieśni lodu i ognia” napisał, że HBO przygotowuje się do nakręcenia drugiego serialu związanego z „Grą o tron”. Wiadomo, że trwają już zdjęcia do pierwszego prequelu, gdzie jedną z ról gra Naomi Watts. Akcja tej produkcji ma rozgrywać się 5 tysięcy lat przed wydarzeniami z „Gry o tron”. W przypadku kolejnego projektu fabuła skupi się na rodzie Targaryenów.

ZOBACZ TEŻ: Prequel „Gry o tron”: George R.R. Martin zdradził szczegóły serialu. Zobaczymy w nim Starków

Martin przyznał, że HBO będzie bazować na jego ostatniej książce „Ogień i krew” przy kolejnym spin-offie. „To również prequel. Osadzony tysiące lat po pierwszym spin-offie dziejącym się w Westeros. I tak, jest oparty na materiale pochodzącym z jednej z moich książek. Ci, którzy czytali ‘Ogień i krew’ dobrze wiedzą, że książka zawiera materiał na tuzin seriali” – czytamy na blogu pisarza.

Wspomniana książka opowiada historię rodu Targaryenów. Akcja osadzona jest kilka stuleci przed wydarzeniami z „Pieśni lodu i ognia”. Czytelnik śledzi w niej losy kolejnych pokoleń Smoczej Skały, w tym ich zmagania o utrzymanie Żelaznego Tronu. Martin nie mógł rzecz jasna zdradzić więcej szczegółów, ale wspomniał również, że w serialu ponownie zobaczymy smoki.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że HBO pracuje obecnie nad trzema spin-offami „Gry o tron”. Przypomnijmy, że wstępnie mówiło się o pięciu, ale najwidoczniej stacja uznała, że dwa z nich trzeba odstrzelić. Jedno jest pewne – drugi prequel nie będzie nosił tytułu „Ogień i krew”. Powstał już scenariusz do pilota oraz rozpiska związana z postaciami, lokalizacjami i innymi faktami związanymi z fabułą serialu. Martin dodał, że przy nowym show będzie współpracował Ryan Condal, współtwórca serialu science fiction „Colony”.

ZOBACZ TEŻ: „Czarnobyl” to świetny miniserial, który mogło stworzyć jedynie HBO. Netflix może się tylko uczyć

I choć to wszystko brzmi bardzo ciekawie, to Martin ostrzega, że HBO jeszcze nie zamówiło oficjalnie pilota serialu. Jednak można zakładać, że jest to raczej kwestia czasu, bowiem Targaryanie to wyjątkowo wdzięczny temat na serial. Mówi się, że premiera drugiego prequela może odbyć się w drugiej połowie 2020 roku.