W spokojnym nadmorskim miasteczku Monterey w Kalifornii, wszystko wydaje się być takie samo. Matki nadal są kochające, mężowie wspierający, dzieci pozostają urocze, a domy są niezmiennie piękne. Noc szkolnej zbiórki zmieniła jednak wszystko. Stworzyła grupę zwaną „Monterey Five”. Madeline (Reese Witherspoon), Celeste (Nicole Kidman), Jane (Shailene Woodley), Renata (Laura Dern) i Bonnie (Zoë Kravitz) zbliżają się do siebie, aby pozbierać na nowo fragmenty zrujnowanego życia.

CZYTAJ TEŻ: HBO GO – nowości w czerwcu 2019

Stworzony przez Davida E. Kelley’ego („Ally McBeal”) serial oparty na powieści autorstwa Liane Moriarty będzie liczył siedem odcinków. Drugi sezon tej przewrotnej, mrocznej i niepozbawionej czarnego humoru produkcji bada naturę kłamstw, trwałość przyjaźni, kruchość małżeństwa i wyzwania rodzicielstwa.

Wielkie kłamstewka” – obsada serialu

W głównych rolach występują: Reese Witherspoon („Spacer po linie”) jako Madeline, Nicole Kidman („Godziny”) jako Celeste, Shailene Woodley („Gwiazd naszych wina”) jako Jane, Laura Dern („Blue Velvet”) jako Renata, Zoë Kravitz („Mad Max: Na drodze gniewu”) jako Bonnie. Towarzyszą im: Meryl Streep („Sierpień w hrabstwie Osage”) jako teściowa Celeste, Mary Louise, Adam Scott („Sekretne życie Waltera Mitty”) jako Ed, James Tupper („Trener bardzo osobisty”) jako Nathan, Jeffrey Nordling („Gotowe na wszystko”) jako Gordon oraz Douglas Smith („Percy Jackson: Morze potworów”) jako Corey. Produkcja zdobyła cztery Złote Globy i osiem nagród Emmy.

Drugi sezon wyreżyserowała w całości Andrea Arnold („American Honey”). Przypomnijmy, że w przypadku pierwszego był to Jean-Marc Vallée. HBO znane jest z tego, że na wzór filmowy stawia na to, by sezon serialu kręcił jeden reżyser. To pozwala na uzyskanie wyjątkowej spójności pod względem stylu.

Wielkie kłamstewka” – premiera 2. sezonu

Premiera drugiego sezonu Wielkich kłamstewek (Big Little Lies) odbyła się równolegle z amerykańską premierą – w poniedziałek, 10 czerwca w HBO i HBO GO  o godz. 3.00 nad ranem. Powtórka odcinka zaplanowana została w HBO tego samego dnia o godz. 20.10. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO o godz. 3.00, z powtórką o 20.10 na antenie HBO.

CZYTAJ TEŻ: „Czarnobyl” to świetny miniserial, który mogło stworzyć jedynie HBO. Netflix może się tylko uczyć