Pandemia pokrzyżowała plany twórców serialu „Wiedźmin”, co przełożyło się na przesunięcie premiery drugiego sezonu. W końcu jednak udało im się pokonać przeciwności i podczas niedawnego WitcherConu – konwentu poświęconego stworzonemu przez Andrzeja Sapkowskiego uniwersum – poinformowano, że drugi sezon serialowego „Wiedźmina” zadebiutuje na platformie streamingowej Netflix 17 grudnia tego roku.

Wiedźmin sezon 2 – tytuły odcinków

Zdradzono również, że podobnie jak pierwsza odsłona, będzie on składał się z ośmiu epizodów. Dostępne są nawet tytuły prawie wszystkich odcinków (twórcy nie ujawnili jedynie tytułu ostatniego z nich, ponieważ zawiera on spoilery). Poniżej lista znanych nam już tytułów epizodów z drugiego sezonu „Wiedźmina”:

  • Odcinek 1: A Grain of Truth
  • Odcinek 2: Kaer Morhen
  • Odcinek 3: What Is Lost
  • Odcinek 4: Redanian Intelligence
  • Odcinek 5: Turn Your Back
  • Odcinek 6: Dear Friend
  • Odcinek 7: Voleth Meir

Niedługo po ogłoszeniu powyższych informacji, w sieci zadebiutował oficjalny teaser nowej odsłony serialu. Na ponad dwuminutowym wideo zobaczyć możemy wszystkich głównych bohaterów, kilka nowych lokacji, w których rozgrywała się będzie akcja, oraz strzępki fabuły. Oczywiście nie zdradzono zbyt wiele, ale po tylu miesiącach oczekiwania to i tak dużo! Zapowiedź znajdziecie poniżej:

Sukces przy wsparciu Sapkowskiego

Serial pt. „Wiedźmin” zadebiutował na platformie Netflix w 2019 roku i szybko stał się międzynarodowym przebojem. Chwalono go za fabułę i kreację postaci, ganiono natomiast za rekwizyty i nielinearną, nieco mylącą prezentację fabuły. Przedstawiciele popularnej platformy byli jednak bardzo zadowoleni z wyników oglądalności i szybko poinformowali o zamówieniu kolejnego sezonu. W pracach nad serialem bierze udział autor książek, którymi inspirowali się twórcy serialu, czyli Andrzej Sapkowski.

W produkcji, za którą odpowiedzialna jest Lauren Schmidt, grają między innymi Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan, Anna Shaffer czy Joey Batey.