W rozmowie z magazynem „SFX” Julian Parry podzielił się informacją na temat tego, gdzie można przypisać gatunkowo nadchodzący serial Netflixa.

„Zdecydowanie myślę, że całość skłania się ku horrorowi. Mogę szczerze powiedzieć, że nie tworzymy czegoś, co przynależy do fantastyki. To znaczy, nadal jest tam obecna fantastyka, lecz podstawy ma typowe dla horroru. Przykładowo, Strzyga [kobieta przemieniona w potwora za pomocą klątwy] jest naprawdę odrażającą istotą. Spodziewajcie się czegoś bardzo nieprzyjemnego!” – powiedział ekspert od efektów specjalnych.

Nie da się ukryć, że takie podejście może wyjść serialowi na dobre. Tym bardziej, że w książkach czy grze z serii „Wiedźmin” nie brakuje mocnych i niepokojących scen. Stąd postawienie nacisku na potwory i ogólnie horrorowatą estetykę jest sensownym rozwiązaniem. Choć nie do końca to widać w chociażby ostatnim zwiastunie, to jednak oczywistym jest, że twórcy nie zdradzą nam za wiele przed premierą. Tak czy inaczej wypowiedź Parry’ego rozbudza apetyt.

Wiedźmin” – kto w obsadzie?

Główną rolę w serialu gra Henry Cavill, znany m.in. z roli Supermana w uniwersum DC. W roli Yennefer pojawi się Anya Choloatra, zaś w Ciri Freya Allan. Oprócz nich zobaczymy również Jodhi May jako Calanthe, Bjoerna Hlynura Haraldssona jako Eista, Adama Levy’ego jako Myszowora, Triss Merigold zagra Anna Shaffer, a w Jaskra wcieli się Joey Batey. W „Wiedźminie” pojawi się także polski aktor Maciej Musiał, który wcielił się w postać Sir Lazlo.

Wiedźmin” – kiedy premiera?

Od dłuższego czasu wiadomo, że pierwszy sezon serialu będzie składać się z ośmiu odcinków. Za scenariusz i produkcję serialu odpowiada Lauren S. Hissrich, znana m.in. ze swojej pracy przy „Daredevilu”. Zdjęcia kręcone były na Węgrzech i na Wyspach Kanaryjskich, ale ekipa zawitała również na chwilę do Polski. A mówiąc precyzyjniej, na zamek Ogrodzieniec, znajdujący się we wsi Podzamcze w województwie śląskim. Ten zabytek już wcześniej pojawiał się m.in. w „Janosiku” Jerzego Passendorfera czy „Zemście” Andrzeja Wajdy.

Przypomnijmy, że premiera „Wiedźmina” na Netfliksie odbędzie się 20 grudnia 2019 roku. 

ZOBACZ TEŻ: „Wiedźmin” – pojawił się pełny zwiastun serialu Netflixa