W serialu Geralt z Rivii, łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, w którym ludzie przeważnie okazują się gorsi niż najgorsze potwory. Kiedy na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i młodą księżniczkę skrywającą niebezpieczny sekret, razem z nim musi nauczyć poruszać się po niebezpiecznym świecie.

„Wiedźmin” – kto w obsadzie?

Główną rolę w serialu gra Henry Cavill, znany m.in. z roli Supermana w uniwersum DC. W roli Yennefer pojawi się Anya Choloatra, zaś w Ciri Freya Allan. Oprócz nich zobaczymy również Jodhi May jako Calanthe, Bjoerna Hlynura Haraldssona jako Eista, Adama Levy’ego jako Myszowora, Triss Merigold zagra Anna Shaffer, a w Jaskra wcieli się Joey Batey. W „Wiedźminie” pojawi się także polski aktor Maciej Musiał, który wcielił się w postać Sir Lazlo.

„Wiedźmin” – kiedy premiera?

Od dłuższego czasu wiadomo, że pierwszy sezon serialu będzie składać się z ośmiu odcinków. Za scenariusz i produkcję serialu odpowiada Lauren S. Hissrich, znana m.in. ze swojej pracy przy „Daredevilu”. Zdjęcia kręcone były na Węgrzech i na Wyspach Kanaryjskich, ale ekipa zawitała również na chwilę do Polski. A mówiąc precyzyjniej, na zamek Ogrodzieniec, znajdujący się we wsi Podzamcze w województwie śląskim. Ten zabytek już wcześniej pojawiał się m.in. w „Janosiku” Jerzego Passendorfera czy „Zemście” Andrzeja Wajdy.

Oprócz pełnego zwiastuna najważniejszą informacją jest to, że znamy datę premiery. „Wiedźmina” będzie można obejrzeć na Netfliksie 20 grudnia 2019 roku. Poniżej zwiastun: