Oprócz Henry’ego Cavilla, którego po raz drugi widzimy w charakteryzacji Geralta z Rivii, możemy zobaczyć, jak wygląda Anya Choloatra w roli Yennefer oraz Freya Allan jako Ciri. O ile aktorki raczej nie spotkają się z większą krytyką w mediach społecznościowych, to w przypadku Cavilla ponownie pojawią się opinie, że wygląda jak bardziej napakowana wersja Legolasa z „Władcy pierścieni”. Z kolei sam plakat to coś w rodzaju tysięcznej przeróbki obrazu „Wędrowiec nad morzem mgły” Caspara Davida Friedricha.

Wiedźmin” – kiedy premiera?

„Wiedźmin” ma pojawić się na Netfliksie w czwartym kwartale 2019 roku. Taką informację przekazał Ted Sarandos, szef serwisu ds. treści. To bez wątpienia bardzo dobra wiadomość, bowiem zainteresowanie wokół tego serialu jest naprawdę duże. Co więcej, koniec „Gry o tron” otworzył furtkę dla Netflixa w kwestii pozyskania naprawdę sporej widowni.

Od dłuższego czasu wiadomo, że pierwszy sezon serialu będzie składać się z ośmiu odcinków. Za scenariusz i produkcję serialu odpowiada Lauren S. Hissrich, znana m.in. ze swojej pracy przy „Daredevilu”. Zdjęcia kręcone były na Węgrzech i na Wyspach Kanaryjskich, ale ekipa zawitała również na chwilę do Polski. A mówiąc precyzyjniej, na zamek Ogrodzieniec, znajdujący się we wsi Podzamcze w województwie śląskim. Ten zabytek już wcześniej pojawiał się m.in. w „Janosiku” Jerzego Passendorfera czy „Zemście” Andrzeja Wajdy.

Serial wierny Sapkowskiemu

Jak już wcześniej zapewniali twórcy serialu, jego scenariusz ma być zgodny z książkami Andrzeja Sapkowskiego, co jest pewnym odstępstwem od gier studia CD Projekt RED. Sam pisarz współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. „Jestem optymistą. Seria jest przygotowywana przez prawdziwych profesjonalistów” – powiedział jakiś czas temu Sapkowski w jednym z wywiadów. Chwalił nie tylko pracę Hissrich, ale także przyznał, że wierzy w aktorskie zdolności Henry’ego Cavilla, który gra główną postać, czyli Geralta z Rivii.

„Wiedźmin” – obsada

Przypomnijmy, że oprócz Cavilla, powszechnie znanego m.in. z roli Supermana w widowiskach DC, Chalotry i Allan, w serialu zobaczymy również Jodhi May jako Calanthe, Bjoerna Hlynura Haraldssona jako Eista, Adama Levy’ego jako Myszowora, Triss Merigold zagra Anna Shaffer, a w Jaskra wcieli się Joey Batey. W „Wiedźminie” pojawi się także polski aktor Maciej Musiał, który wcielił się w postać Sir Lazlo.