„Wiedźmin” ma pojawić się na Netfliksie w czwartym kwartale 2019 roku. Taką informację przekazał Ted Sarandos, szef serwisu ds. treści. To bez wątpienia bardzo dobra wiadomość, bowiem zainteresowanie wokół tego serialu jest naprawdę duże. Co więcej, koniec „Gry o tron” otwiera furtkę dla Netflixa w kwestii pozyskania naprawdę sporej widowni.

Od dłuższego czasu wiadomo, że pierwszy sezon serialu będzie składać się z ośmiu odcinków. Za scenariusz i produkcję serialu odpowiada Lauren S. Hissrich, znana m.in. ze swojej pracy przy „Daredevilu”. Jeszcze do ubiegłego tygodnia zdjęcia kręcone były na Węgrzech i na Wyspach Kanaryjskich, ale ekipa zawitała również na chwilę do Polski. A mówiąc precyzyjniej, na zamek Ogrodzieniec, znajdujący się we wsi Podzamcze w województwie śląskim. Ten zabytek już wcześniej pojawiał się m.in. w „Janosiku” Jerzego Passendorfera czy „Zemście” Andrzeja Wajdy. Teraz cieszy fakt, że ta niezwykła sceneria posłuży Netflixowi w wysokobudżetowej produkcji.

Jak już wcześniej zapewniali twórcy serialu, jego scenariusz ma być zgodny z książkami Andrzeja Sapkowskiego, co jest pewnym odstępstwem od gier studia CD Projekt RED. Sam pisarz współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. „Jestem optymistą. Seria jest przygotowywana przez prawdziwych profesjonalistów” – powiedział jakiś czas temu Sapkowski w jednym z wywiadów. Chwalił nie tylko pracę Hissrich, ale także przyznał, że wierzy w aktorskie zdolności Henry’ego Cavilla, który gra główną postać, czyli Geralta z Rivii.

Warto wspomnieć, że obsadzenie Cavilla nieszczególnie spodobało się użytkownikom. Po tym, jak Netflix zaprezentował wideo, w którym aktor pojawia się w charakteryzacji tytułowego bohatera, można było przeczytać wiele opinii, że Cavill dość mocno przypomina… Legolasa z „Władcy pierścieni”. Prawdopodobnie pierwszy zwiastun powie nam więcej, co mamy sądzić na jego temat. Brytyjczyk przyznał, że jest fanem „Wiedźmina”, więc być może postarał się, aby jego rola była przekonująca.

„Wiedźmin” – obsada

Przypomnijmy, że oprócz Cavilla, powszechnie znanego m.in. z roli Supermana w widowiskach DC, w serialu zobaczymy również Anyę Chalotrę jako Yennefer, Jodhi May jako Calanthe, Bjoerna Hlynura Haraldssona jako Eista, Adama Levy’ego jako Myszowora oraz Freyę Allan w roli Ciri. Z kolei Triss Merigold zagra Anna Shaffer, a w Jaskra wcieli się Joey Batey.