Już od jakiegoś czasu spekulowano, że „Wiedźmin” otrzyma 2. sezon. Okazuje się, że były one bezpodstawne. Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, potwierdziła tę informację na swoim twitterowym profilu. „Z radością ogłaszam: Geralt, Yennefer i Ciri powrócą, aby przeżywać kolejne przygody... w drugim sezonie. Nie mogłam być bardziej dumna z tego, co udało się osiągnąć niesamowitej obsadzie i ekipie Wiedźmina. Nie mogę się doczekać, aż cały świat zagłębi się w serial i będzie cieszyć się tymi historiami razem z nami” – można przeczytać.

Informację potwierdził także Netflix zarówno na polskim profilu facebookowym, jak i amerykańskim. W szczególności sympatycznie wygląda post Netflix Polska:

Prace nad drugim sezonem „Wiedźmina” rozpoczną się w Londynie na początku 2020 roku, a premiera odbędzie się w 2021 roku. Choć to bez wątpienia dobra nowina dla fanów tego tytułu, to wciąż najważniejszą kwestią pozostaje, jaki poziom będzie prezentować. Ostatnio pisaliśmy, że Julian Parry, osoba zajmująca się efektami specjalnymi dla tego serialu, zdradziła w wywiadzie, że całość będzie bardziej horrowata niż fantasy. To na pewno dobry kierunek, ale dopiero na własne oczy przekonamy się, czy broni się na małym ekranie.

Wiedźmin” – kto w obsadzie?

Główną rolę w serialu gra Henry Cavill, znany m.in. z roli Supermana w uniwersum DC. W roli Yennefer pojawi się Anya Choloatra, zaś w Ciri Freya Allan. Oprócz nich zobaczymy również Jodhi May jako Calanthe, Bjoerna Hlynura Haraldssona jako Eista, Adama Levy’ego jako Myszowora, Triss Merigold zagra Anna Shaffer, a w Jaskra wcieli się Joey Batey. W „Wiedźminie” pojawi się także polski aktor Maciej Musiał, który wcielił się w postać Sir Lazlo.

Wiedźmin” – kiedy premiera?

Od dłuższego czasu wiadomo, że pierwszy sezon serialu będzie składać się z ośmiu odcinków. Za scenariusz i produkcję serialu odpowiada Lauren S. Hissrich, znana m.in. ze swojej pracy przy „Daredevilu”. Zdjęcia kręcone były na Węgrzech i na Wyspach Kanaryjskich, ale ekipa zawitała również na chwilę do Polski. A mówiąc precyzyjniej, na zamek Ogrodzieniec, znajdujący się we wsi Podzamcze w województwie śląskim. Ten zabytek już wcześniej pojawiał się m.in. w „Janosiku” Jerzego Passendorfera czy „Zemście” Andrzeja Wajdy.

ZOBACZ TEŻ: „Wiedźmin” – pojawił się pełny zwiastun serialu Netflixa