Niedawno pisaliśmy o możliwościach, jakie daje organizacja wieczoru kawalerskiego w Warszawie. Dziś przenosimy się z naszym poradnikiem bardziej na południe, czyli do Krakowa. Miasta, które oferuje mnóstwo atrakcji zarówno miłośnikom historii i zwiedzania zabytków, jak i amatorom nocnego, imprezowego życia. Oto nasz krótki przewodnik po Krakowie dla tych, którzy planują zorganizować w tym mieście jedną z najważniejszych imprez w życiu faceta.

Gdzie dobrze zjeść w Krakowie?

Chociaż główną atrakcją każdego wieczoru kawalerskiego są nietypowe aktywności, których raczej nie wykonuje się codziennie, to jego podstawą powinno być dobre jedzenie. W Krakowie nie brakuje restauracji, które jednocześnie oferują dobrą kuchnię i chętnie przyjmują do siebie zorganizowane grupy, również te z wieczorów kawalerskich. Ogromną zaletą Krakowa jest to, że spora część tych restauracji znajduje się w okolicach Starego Miasta i Kazimierza, w pobliżu klubów i dyskotek. Odpada więc problem z przemieszczaniem się. Restauracje przyjazne przyszłym panom młodym i ich towarzyszom to między innymi BarON (to miejsce, w którym można nie tylko zjeść, ale też pograć na konsolach i w planszówki), Magillo (pizzeria znana z organizowania prób bicia rekordów), Cegielnia Pub & Club (i do zjedzenia, i do potańczenia), a także Szalone Widelce (3 sale, całoroczne patio). Opcji oczywiście jest więcej – warto poszukać takiej, która będzie w pełni odpowiadać charakterowi naszej ekipy.

Atrakcje na wieczór kawalerski w Krakowie – piwne SPA

Wieczór kawalerski to nie tylko okazja, żeby się wyszaleć, ale też zrelaksować w zaufanym gronie. Jedną z takich możliwości daje krakowskie Beernarium Piwne SPA, które jest, cóż, SPA z dużą ilością piwa. Można kupić pakiet Wieczór Kawalerski, który obejmuje kąpiele piwne dla wszystkich uczestników połączone z degustacją. Można też skorzystać z dobrodziejstw sauny na podczerwień, a także zrelaksować się na łożu wyłożonym prawdziwą słomą. Miejsce znajduje się w samym sercu Krakowa (przy ul. Floriańskiej), więc po skończonym relaksie można się udać do innych atrakcji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zorganizować niezapominany wieczór kawalerski i jaki prezent kupić? Podpowiadamy

Atrakcje na wieczór kawalerski w Krakowie – impreza na rzece

Klasyk, którego nie warto pomijać, jeśli wieczór kawalerski wypada w jednym z cieplejszych miesięcy. W Krakowie działa wiele firm oferujących wynajęcie barki i zorganizowanie na niej imprezy. Ceny różnią się w zależności od wybranych opcji – podstawowy wariant (poniżej 100 złotych) obejmuje wynajęcie statku na około 2 godziny, w droższych natomiast otrzymamy możliwość wniesienia własnego alkoholu, oprawę muzyczną, pomoc barmana i hostessy, przekąski i fotorelacją z całej imprezy (którą oczywiście warto zachować wyłącznie dla uczestników samego wydarzenia).

PRZECZYTAJ TEŻ: Co warto zobaczyć w Rydze? 5 atrakcji nie tylko na wieczór kawalerski

Atrakcje na wieczór kawalerski w Krakowie – rzucanie siekierami

W artykule na temat organizacji wieczoru kawalerskiego w Warszawie pisaliśmy o wizycie na strzelnicy. Tym razem nasza propozycja jest jeszcze bardziej „męska”, bo chodzi o rzucanie siekierami do celu. Jednym z miejsc, które oferuje taką rozrywkę w Krakowie jest Bad Axe z ulicy Basztowej. Jeśli pan młody jest fanem klimatów rodem z serialu „Wikingowie”, to taka atrakcja z pewnością przypadnie mu do gustu. Ceny są rozsądne, właściciele pozwalają na przyniesienie własnego alkoholu, a samo miejsce znajduje się bardzo blisko popularnych krakowskich klubów i restauracji. Świetna sprawa!

Atrakcje na wieczór kawalerski w Krakowie – laserowy paintball

Inny rodzaj rywalizacji, który na wieczorze kawalerskim sprawdzi się równie dobrze, jak opisane wyżej zawody w rzucaniu siekierami. Laserowy paintball oferuje rozrywkę podobną do tego z pistoletami na kulki z farbą, ale jest całkowicie bezbolesny i nie występuje ryzyko zabrudzenia ubrań. Laserpark (bo tak nazywa się proponowane miejsce) oferuje nie tylko możliwość rozegrania partii laserowego paintballa, ale również gry na konsoli i zabawy w rozbrajanie bomby.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wieczór kawalerski w Warszawie. Jakie atrakcje warto odwiedzić?