Już po raz 7. przyznano "Węże", czyli nagrody dla "filmowych potknięć w polskim kinie". Tegorocznym "zwycięzcą" okazał się... "Botoks" w reżyserii Patryka Vegi. Film zdobył statuetki aż w dziewięciu kategoriach - to rekord w historii przyznawania Węży. Laureatów (w poprzednich latach były to takie filmy jak "Wyjazd integracyjny", "Kac Wawa", "Smoleńsk") wybiera Popkulturowa Akademia Wszystkiego, wcześniej znana jako Akademia Węży, w skład której wchodzą m.in. dziennikarze, krytycy, czy animatorzy kultury. Około 200 osób! Oprócz "Botoksu" doceniono również plakat do produkcji "Na układy nie ma rady", polski przekład tytułu do "Once upon a Time in Venice", czy teledysk promujący "Dwie korony". 

"Botoks" inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i opowiada historię czterech kobiet związanych z medycyną. To lekarki (chirurg-urolog i ginekolog), ratowniczki medyczne i pracownice firm farmaceutycznych. Łączy je jedno - niesprawiedliwość wobec ich płci i traktowanie przedmiotowo. Daniela, ratowniczka medyczna, poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda, ginekolog położnik, swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy kobieta zachodzi w ciążę, szefostwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Za to poukładany świat cenionej chirurg Patrycji rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Za to Beata, lekarka SOR-u, w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych. 

W filmie "Botoks" zagrali: Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Grażyna Szapołowska, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior. Węże 2018: laureaci

WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU
"Botoks" za bezwstydny produkt, żerowanie na niskich instynktach i sprzedawanie starych dowcipów jako faktów.

NAJGORSZA REŻYSERIA
Patryk Vega - "Botoks"

NAJGORSZY SCENARIUSZ
Patryk Vega - "Botoks"

ŻENUJĄCY FILM NA WAŻNY TEMAT
"Botoks"

NAJGORSZA ROLA MĘSKA
Piotr Stramowski – "Botoks"

NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA
Małgorzata Krukowska – "Totem"

WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU
Grażyna Szapołowska – "Botoks"

NAJGORSZY DUET NA EKRANIE
Marieta Żukowska i Piotr Stramowski – "Botoks"

NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA
seks z psem - "Botoks"

EFEKT SPECJALNEJ TROSKI
płód po aborcji – "Botoks"

NAJGORSZY TELEDYSK OKOŁOFILMOWY
Dempsey & Tune Seeker - "Dwie korony"

NAJGORSZY PLAKAT
"Na układy nie ma rady"

NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO
"Once upon a Time in Venice" – "Jak dogryźć mafii"