„Westworld” powszechnie uważany jest za jeden z ciekawszych seriali science fiction, jakie możemy obecnie oglądać. Jego fabuła opowiadająca o ludziach bawiących się kosztem przypominających człowieka androidów szybko zyskała sobie uznanie widzów, co sprawiło, że HBO ani myślało poprzestać na jednym sezonie. Druga odsłona w pamiętny sposób zakończyła się cliffhangerem, co tylko sprawiło, że fani od dłuższego czasu gorąco oczekują kolejnych odcinków.

Westworld” – zwiastun 3. sezonu

Przypomnijmy, że w finale poprzedniego sezonu trzem hostom udało się uciec z futurystycznego parku rozrywki. Teraz Dolores, Bernard i tajemnicza Charlotte wzniecą bunt przeciwko ludziom, którzy zgotowali im beznadziejny los. To oznacza, że szykuje się prawdziwa wojna. W zwiastunie 3. sezonu widzimy nie tylko sceny akcji, ale także wątki dramatyczne. Pojawia się również nowa postać Caleb (znany z „Breaking Bad” Aaron Paul), która na pewno sporo namiesza w świecie bohaterów.

CZYTAJ TEŻ: „Euforia” – będzie 2. sezon kontrowersyjnego serialu HBO z Zendayą

To, co przede wszystkim może frapować, to fakt, że kontynuacja ma nawiązywać w klimacie i stylu do jednego z najlepszych filmów w historii. Podczas panelu na Comic Conie twórca serialu Jonathan Nolan przyznał bowiem, że inspirował się „Łowcą androidów” Ridleya Scotta. Mówił, że chciał ukazać dystopię w inny sposób, niż do tej pory robili to reżyserzy. Jego zdaniem pomimo zepsucia w środku, na zewnątrz może być ona piękna. Zresztą już sam zwiastun pokazuje, że charakter tej odsłony faktycznie może odbiegać od tego, co widzieliśmy w poprzednich odsłonach.

Westworld” – obsada i premiera 3. sezonu

W 3. sezonie serialu HBO zobaczymy Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Jeffreya Wrighta, Luke'a Hemswortha, Tessę Thompson oraz Eda Harrisa. Oprócz wspomnianego wyżej Paula, nowymi nazwiskami w serialu są Lena Waithe („Player one”) oraz Vincent Cassel, którego raczej nie trzeba przedstawiać. Premiera „Westworld 3” została zaplanowana na rok 2020. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty. Poniżej zwiastun produkcji: