Akcja nowego filmu Smarzowskiego ma rozgrywać się współcześnie – w ciągu jednej nocy, równolegle w domu weselnym i rzeźni. Na tym jednak się nie skończy, bowiem w produkcji ma się znaleźć także część retrospektywna z czasów wojny. Można znaleźć opinie, że reżyser tym razem podejmie temat pogromu ludności żydowskiej, do jakiego doszło w miejscowości Jedwabne w 1941 roku.

Wiemy już, że w filmie wystąpi Arkadiusz Jakubik, który ze znakomitym skutkiem grał już w wielu obrazach Smarzowskiego (m.in. „Kler”, „Wołyń”, „Dom zły”). Za zdjęcia do „Wesela 2” odpowiadać ma Piotr Sobociński Jr., który także nakręcił niejeden film ze Smarzowskim. Muzykę stworzy inny stały współpracownik twórcy, czyli Mikołaj Trzaska.

Zdjęcia kręcone będą w Polsce i na Łotwie. Budżet filmu ma wynosić ponad 25 mln złotych. Trudno na tę chwilę powiedzieć, czy w jakikolwiek sposób będzie powiązany z „Weselem” z 2004 roku. Tamten obraz opowiada historię wesela córki bogatego biznesmena z małego miasteczka. Być może jedyną zbieżną rzeczą pomiędzy produkcjami będzie tylko tytuł – oczywiście jeśli nie zostanie zmieniony.

„Wesele 2” ma trafić do kin jesienią 2021 roku. Można się spodziewać, że po „Klerze”, najpopularniejszym filmie XXI wieku, wielu widzów będzie ciekawych, co tym razem pokaże Smarzowski. Na pewno nie zabraknie emocji i gorących dyskusji w mediach.

ZOBACZ: Najlepsze filmy o eksploracji kosmosu. Od „Pierwszy krok w kosmos” po „Interstellar” [PRZEGLĄD ELLE MAN]

CZYTAJ: Netflix: najlepsze polskie filmy. Co warto obejrzeć w serwisie? [RANKING ELLE MAN]

ELLE MAN POLECA: HBO GO – najlepsze seriale w serwisie. „Rodzina Soprano”, „Gra o tron”, „Sukcesja” i inne [RANKING ELLE MAN]