Motywem spajającym jest kobieta - kobieta jako inspiracja, energia życia, kobieta jako matka, kobieta jako miłość i kobieta jako przyroda. Kobieta jako przyroda ukazana jest w pracach Andrzeja Fogtta. Rzeka Brda, która pojawia się w pracach artysty często, jest jego muzą bezosobową, piękną, zmienną i płynącą własnym nurtem.

Kobiecość ukazują prace Magdaleny Kapeli, gdzie na czarnych aplach, złotą wstęgą farby, maluje ona zarys postaci kobiety, ukazując jej delikatność i charakter zmysłowości kobiecej.

Prace Szymona Chwalisza, to kobieta ukazana jako jeden z elementów dzieła. Przekaz prac Szymona nie jest słodki i delikatny. Prace są mocne i działają potężnie na wyobraźnie, opowiadając historię, poruszając ważne społecznie kwestie.

Fotografie Tomasza Krupy, kobiecość ukazywana na jego fotografiach, to zatrzymanie w filmowych wręcz kadrach momentów, gdy aktorka, modelka, wyzwala swoją kobiecą energię eksponując siłę, seksapil, smutek, nostalgię. Wydobywanie emocji z osoby fotografowanej znak rozpoznawczy artysty.

Wernisaż wystawy "Sztuka jest kobietą...", która potrwa do 15 marca, odbędzie się w galerii La Vie Skin Gallery 19 lutego o godz. 19:00. Galeria w związku z wystawą przygotowała cały ciąg wydarzeń, m.in. spotkanie autorskie z Szymonem Chwaliszem oraz Tomaszem Krupą (20.02, godz. 18:00).

Podczas wernisażu oraz wystawy odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Pani Iwony Glazer, która choruje na kifoskoliozę piersiowo-lędźwiową dużego stopnia. Na jej operację potrzeba 5 mln zł. Organizatorzy wyprodukowali płyty CD z utworami znanych artystów polskiej sceny. Będą one dostępne w galerii w postaci cegiełki