Gry planszowe: Sabotażysta

Jeden z klasyków w kategorii gier imprezowych. Gracze działają wspólnie, żeby stworzyć najskuteczniejsze połączenie tuneli między miejscem, gdzie się znajdują, a skarbem. Problemem są tytułowi sabotażyści, który za wszelką cenę starają się pokrzyżować ich plany. Kluczem do wygrania jest szybkie zorientowanie się, kto znajduje się w twojej grupie i nawiązanie porozumienia. Gra na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo prosta, a nawet infantylna, ale zobaczycie, że dostarczy wam sporo radości. Ostatecznie nic nie przynosi takiej satysfakcji jak oszukanie i ogranie przyjaciół i rodziny.

Gry planszowe: Wysokie Napięcie - gra karciana

Karciana wersja popularnej planszówkowej gry ekonomicznej. Gracze wcielają się w dyrektorów potężnych energetycznych kompanii, które muszą dostarczyć prąd do ogromnej liczby miast i wiosek. W trakcie gry będziecie licytować elektrownie na aukcjach i dostarczać paliwo niezbędne do ich działania. Wasze zyski zależą od ilości energii, którą jesteście w stanie wyprodukować w każdej rundzie. Jeśli szukaliście ekonomicznego tytułu, który można łatwo zapakować do wakacyjnego plecaka, odciążona wersja „Wysokiego Napięcia” z pewnością przypadnie wam do gustu. 

Gry planszowe: Escape Room: Tajemnica Eldoardo

Kiedy otworzycie pudełko z jedną z gier z serii „Escape Room”, z pewnością będziecie zaskoczeni. Część z was pewnie w pierwszym momencie może być nawet zawiedziona. W środku znajdziecie tylko jedną, ale za to solidną talię kart. Nic więcej. Nie oznacza to jednak, że nie będziecie się dobrze bawić. Wręcz przeciwnie! Gry są seriami zagadek, z których wiele będzie wymagało sporej dawki abstrakcyjnego myślenia i sokolego wzroku. Dla podkreślenie nutki rywalizacji polecamy zmierzyć swój czas rozgrywki, a później pożyczyć grę znajomymi i porównać wasze osiągnięcia. Patrzcie uważnie pod nogi – niepewne kroki będą was drogo kosztować!

Gry planszowe: Fantastyczne Światy

Twórcy określają ten tytuł grą w budowanie zależnych zestawów kart i trzeba przyznać, że to najprostsze i całkiem trafne określenie „Fantastycznych Światów”. Fabuła zmienia graczy w przywódców własnych imperiów, których zadaniem jest efektywne rozwijanie swoich terenów. Jedni postawią na brutalną siłę, a drudzy na pomoc potężnej magii – dróg do zwycięstwa jest wiele. Gra opiera się na ciekawej mechanice wymiany kart, w której możemy korzystać zarówno z zakrytych stosów, jak i kart odrzuconych przez naszych przeciwników. W ten sposób mamy też wpływ na długość rozgrywki i sami decydujemy, kiedy jesteśmy gotowi porównać nasze punkty z innymi graczami.

CZYTAJ: Wydaje ci się, że masz żyłkę do pieniędzy? Powinieneś spróbować swoich sił w tych 5 grach ekonomicznych

ZOBACZ TEŻ: Szukasz rozrywki dla całej rodziny? Oto 4 gry planszowe, w które możesz zagrać z dziećmi

ELLE MAN POLECA: Razem przyjemniej, ale czy łatwiej? Oto 5 gier kooperacyjnych, w które możesz zagrać ze znajomymi