„Wataha” - startują zdjęcia do 3. sezonu

Wataha” wraca do HBO! W Warszawie rozpoczęły się już prace na planie serialu. Na dniach ekipa produkcyjna przeniesie się w Bieszczady, gdzie powstanie większość zdjęć do 3. odsłony produkcji. Nadawca telewizyjny HBO Europe zdecydował bowiem ostatecznie o kontynuacji serialowej opowieści o Straży Granicznej w Bieszczadach i kapitanie Wiktorze Rebrowie. Serial wyreżyseruje Olga Chajdas. Za zdjęcia będzie odpowiedzialny zaś Tomasz Augustyniak. Scenariusz do trzeciego sezonu „Watahy” przygotują Piotr Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Na plan serialu wróci zaś stara ekipa produkcji, w tym m.in. Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski.

„Wataha” - fabuła

Wataha” to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę w Bieszczadach na granicy polsko-ukraińskiej. Głównym bohaterem serialu jest kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota). HBO wyemitowało do tej pory dwa sezony serialu, który okazał się prawdziwym hitem. Prace na planie nowego sezony produkcji mają potrwać do czerwca 2019.

A skąd decyzja o pokazania kolejnych losów Rebrowa i jego kolegów z bieszczadzkiej Straży Granicznej? Odpowiedzi udzielił nam Bogumił Lipski, producent „Watahy” z ramienia HBO:

- Granica między Ukrainą a Polską, a tym samym Unią Europejską ciągle nas inspiruje, a nasze Bieszczady są po prostu piękne i fascynujące. Wracamy tam, bo gdzie jak nie w Bieszczadach można nakręcić trzeci sezon „Watahy”. Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy.

„Wataha” - co się wydarzy w 3. sezonie?

Co wydarzy się w 3. sezonie „Watahy”? Po tym jak w 2. sezonie Rebrow został zrehabilitowany i oczyszczony z zarzutów o wysadzenie budynku, w którym przebywali oficerowie Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych, kapitan i jego serialowa antagonistka - prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska) przyjadą do Warszawy. Co będą tu robić? To jedno z pierwszych pytań, na które ma odpowiedzieć 3. sezon „Watahy”. Zgadujemy, że tych w produkcji pojawi się jednak znacznie więcej. W końcu po dwóch sezonach serialu producenci HBO na pewno nie zamierzają dać nam odpocząć i po raz kolejny na tyle mocno splotą i skomplikują losy Dobosz i Rebrowa, że ich kolejne sprzeczki, kłótnie i konflikty będziemy oglądać z wypiekami na twarzy. Na te jednak musimy poczekać do jesieni tego roku. To dopiero wtedy możemy się spodziewać premiery 3. sezonu „Watahy”. Już niecierpliwie przebieramy nogami!