Wnętrze Zoni zostało zaprojektowane przez Nizio Design International, które znane jest m.in. z realizacji wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy eskpozycji w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zoni utrzymane jest w industrialnym klimacie, co samo w sobie ma nawiązywać do historii miejsca, w którym się znajduje. Restauracja znajduje się bowiem w dawnym budynku Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”.

CZYTAJ TEŻ: Miejsce ELLE MAN: warszawska restauracja Zoni - tradycja w nowoczesnym wydaniu

Wnętrza zaprojektowano z troską o najdrobniejsze detale. Stworzone specjalnie z myślą o Zoni meble wzbogacono o pofabryczne elementy: stare żeliwne kotły, schody z odzyskanych przedwojennych beczek, w których trzymano alkohol, przemysłowe, loftowe lampy i wykończenia ze stali, mosiądzu czy drewna. Nic więc dziwnego, że rozwiązania Mirosława Nizio spotkały się z uznaniem międzynarodowego jury The World Interiors News Awards.

The World Interiors News Award zbiera pomysły architektów i designerów z całego świata. Członkowie jury następnie wybierają shortlistę kandydatów, którzy powalczą o nagrodę. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 24 października w Londynie. Na stronie wydarzenia możemy zobaczyć, że najwięcej zgłoszeń napłynęło z Australazji (56 proc.) oraz Europy (16 proc.). Oprócz Zoni szasnę na nagrodę ma jeszcze 6 miejsc.