Walentynki wcale nie muszą kończyć się na wyjściu do kina, imprezie w klubie, z góry zaplanowanej restauracji czy spacerze. W zanadrzu jest też trochę innych pomysłów. Żaden z nich nie będzie dla was zbyt trudny do zrealizowania. Poniżej 5 propozycji, z których można skorzystać 14 lutego:

1. Odtwórzcie swoją pierwszą randkę

Oczywiście to pomaga, jeśli twoja pierwsza randka była bardzo udana. I tak tylko dodamy żartobliwie, byś tylko nie pomylił randki ze swoją eks. Odtworzenie waszego pierwszego spotkania to nie tylko urocze wspomnienie dobrej chwili, ale także coś, co potrafi wywołać bicie serca, bo w końcu w taki sposób zaczęła się wasza wspólna przygoda. Ubierz się w te same ciuchy, zabierz ją na jedzenie, które wtedy jedliście, wybierz ten sam alkohol, opowiadaj o wpadkach lub zabawnych chwilach. I nie zapomnij jej powiedzieć, że jesteś z nią szczęśliwy.

2. Zbudujcie coś razem

To przyjemny sposób na spędzenie walentynkowego wieczoru. Przy takiej zabawie czas mija nie wiadomo kiedy. Waszą pierwszą myślą mogą być puzzle, ale, szczerze mówiąc, potrzebujecie czegoś bardziej dynamicznego. Zatem 14 lutego jest świetnym momentem, by w końcu kupić sobie duży zestaw Lego (np. Star Wars Millennium Falcon). Jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż irytowanie się z powodu tego, że nie możemy znaleźć puzzla pasującego do prawego dolnego rogu. Faktem jest, że takie zabawy są durnowate i satysfakcjonujące w tym samym stopniu, dzięki czemu można przy nich nieźle się rozerwać. Przy okazji jest coś szalenie uroczego w obrazie partnerki, która buduje z wami Lego lub coś podobnego.

3. Wybierzcie losową kuchnię do wypróbowania

Ciekawym sposobem rozwiązania dylematu romantycznej kolacji, czyli jak zjeść na mieście bez stania się klonem każdej pary w promieniu 10 km, jest wybranie kuchni z mniej znanego kraju lub takiej, której nigdy wcześniej nie próbowaliście. Może to być kuchnia południowoamerykańska, libańska czy marokańska. Samo jedzenie stanowi ciekawszy powód do rozmowy niż np. komentowanie zachowań innych par. I przy okazji możecie dorzucić do swojej kulinarnej listy nowego faworyta.

4. Postawcie na aktywność sportową

Walentynki można także spędzić aktywnie, spalając kalorie. Dobrym pomysłem na tego typu zabawy jest wybranie się do centrum rekreacyjno-sportowego. Wspinaliście się kiedyś na sztucznej ściance? A może chcielibyście poskakać na trampolinie? Wyjdźcie poza swoją strefą komfortu (nawet jeśli następnego dnia będzie czekał was ból mięśni) i wybierzcie aktywność napędzaną adrenaliną, która raz na jakiś czas jest dobra zarówno fizycznie, jak i romantycznie.

5. Wizyta w Muzeum Polskiej Wódki

A może w Walentynki wybierzecie się do Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie? Powodów ku temu jest wiele. Główna ekspozycja Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji, czyli miejscu, w którym wódka zyskuje swój charakter i czysty smak. Zwiedzający odkrywają m.in. lokalną tradycję produkcji, mają okazję poznać wirtualną pracownię średniowiecznego alchemika, rozgościć się w szlacheckim dworze i zobaczyć miejsce pracy gorzelnika. Na tym rzecz jasna atrakcje się nie kończą, włączając w to degustację w stylowej restauracji. Nie dość, że dowiecie się ciekawych rzeczy, to jeszcze spędzicie czas w niebanalnym miejscu.