Rok 2020 nie miał najłatwiejszego początku. Gdy udało nam się w raz z końcem upalnego lata wygasić wielkie pożary w Australii, świat zalała epidemia Covid-19. Taka sytuacja ma ogromny wpływ na światowy rynek turystyki. Zamknięte granice, odwołane loty i obostrzenia dotyczące odległości między ludźmi uniemożliwiają jakąkolwiek formę podróżowania. 

Wycieczka na wyspy z pozycji kanapy

W szczególnie złej sytuacji znalazły się kraje, które w dużej mierze żyły z odwiedzających turystów. Takim państwem są na przykład Wyspy Owcze. Te 18 niewielkich wulkanicznych wysepek zamieszkuje tylko 50 tys. ludzi, a w 2018 roku na największym lotnisku w kraju wylądowało ponad 370 tys. ludzi. 

Trudne sytuacje wymagają kreatywnych rozwiązań. Właśnie takie znalazło Biuro Turystyki na Wyspach Owczych. Od kilku dni na oficjalnej stronie internetowej zapisywać się można na wirtualne zwiedzanie wysp. Co w tym wyjątkowego? Każdy uczestnik będzie miał okazję przez chwilę sterować mieszkańcem wysp, który na potrzeby wycieczki staje się internetowym awatarem. 

„Zaczęliśmy się zastanawiać, co dobrego możemy zrobić dla osób, które musiały odwołać lub przełożyć wycieczkę w nasze strony, oraz wszystkich pozostałych, którym izolacja daje się we znaki” –twierdzą twórcy projektu – „I wpadliśmy na taki pomysł: a gdyby tak umożliwić ludziom na całym świecie zwiedzenie Wysp Owczych oczami miejscowych? A nawet lepiej: czy dałoby się zrobić tak, żeby wirtualny turysta mógł na bieżąco, samodzielnie kontrolować, co chce zobaczyć, czyli gdzie ma się udać i na co spojrzeć wynajęta osoba?”.

Gdzie się zapisać?

To wirtualny turysta będzie decydował o tym, gdzie przewodnik będzie szedł albo biegł. Na stronie dostępny będzie interfejs przypominający pada, który umożliwi sterowanie mieszkańcem. Co ciekawe, dostępna będzie też opcja widoku z lotu ptaka, bo przewodnicy będą mogli latać helikopterami. Wycieczki można rezerwować na tej stronie

Światowy Dzień Książki – skorzystaj z rabatu!

Z okazji Światowego Dnia Książki teraz możesz skorzystać z rabatów do -65 % na kultowy.pl. Promocja dotyczy wybranych tytułów i obowiązuje od 22.04.2020 do godz. 23:59 dnia 26.04.2020. Rabat jest naliczany od ceny okładkowej. Pełną ofertę znajdziesz na KULTOWY.PL>>>