Choć obecnie trudno byłoby znaleźć rzecz, której nie da się kupić przez internet, to istnieją sytuacje, w których bliskość sklepu stacjonarnego zdecydowanie się przydaje. Jedną z takich sytuacji jest kupno zegarka – bo co prawda można zobaczyć interesujący nas czasomierz w skali jeden do jednego na ekranie monitora, ale przed wydaniem pieniędzy (w niektórych przypadkach naprawdę niemałych) warto przekonać się, jak sprzęt prezentuje się na żywo. A że salonów W. Kruk w naszym kraju nie brakuje (znajdziemy się w kilkudziesięciu różnych miastach), to zdecydowanie warto przyjrzeć się ofercie tej firmy.

Zegarek do 500 złotych

Czasomierze kosztujące mniej niż 500 złotych nie będą może największymi dziełami sztuki zegarmistrzowskiej, ale nie oznacza to, że są kompletnie niewarte uwagi. W tym przedziale cenowym rządzą przede wszystkim trzy marki: Timex, Citizen i Swatch. Każda z nich oferuje nieco inny styl – Timex to przede wszystkim minimalizm, Citizen klasyka, a Swatch kolorowy lifestyle (nie oznacza to oczywiście, że oferta tych marek ogranicza się do takich właśnie zegarków). Na tym jednak możliwości się nie kończą – poniżej 500 złotych kosztują również zwracające uwagę zegarki Plantwear z kopertą wykonaną z drewna. Nasza propozycja to Timex Southview o numerze referencyjnym TW2U67400. Brązowy pasek, czarna tarcza i minimalistyczny design sprawiają, że mamy do czynienia z zegarkiem miłym dla oka i bardzo uniwersalnym. Cena 379 złotych.

Zegarek do 1000 złotych

Podwojenie omawianego akapit wyżej budżetu powiększa nieco nasze możliwości, jeśli chodzi o wybór ciekawego zegarka. W tym przedziale cenowym pojawiają się między innymi czasomierze od marek modowych (między innymi Emporio Armani, Hugo Boss i Calvin Klein), ale również takich firm jak Doxa, Seiko czy Atlantic. Nasz tym w kwocie do 1000 złotych to klasyka w wykonaniu Seiko, czyli jednej z najbardziej znanych japońskich firm z tej branży. Nazwa Seiko Classic tłumaczy zresztą wszystko – to oszczędny w formie zegarek z jasną tarczą, indeksami w formie kresek, umieszczony na srebrnej bransolecie. Numer referencyjny to SUR339P1, a promocyjna cena wynosi 999 złotych.

Zegarek do 2000 złotych

Budżet w wysokości 2000 złotych jest jednym z popularniejszych, nie dziwi zatem fakt, że oferuje naprawdę dużo możliwości potencjalnym kupującym. Dysponując taką kwotą można zacząć rozglądać się za zegarkami, które będą oferowały więcej funkcji, niż tylko pokazywanie aktualnej godziny i ewentualnie daty – spora część z nich ma chronografy z funkcją np. stopera. Do tego dochodzi większa trwałość w postaci chociażby wyższej klasy wodoszczelności. Nasza propozycja zegarka do 2000 złotych to opcja typowo do bardziej eleganckich stylizacji – Tissot Carson Premium Chronograph z kopertą i indeksami w kolorze złotym oraz białą tarczą. Jego numer referencyjny to T122.417.36.011.00, a cena promocyjna wynosi 1936 złotych.

Zegarek do 5000 złotych

Wkraczamy w poważny przedział cenowy, który daje potencjalnemu kupującemu spore pole manewru. Mając do wydania 5000 złotych można kupić nie tylko zegarki, których nominalna cena oscyluje wokół tej kwoty, ale i w całkiem sporo teoretycznie droższych zegarków, które nierzadko są oferowane z upustem w wysokości nawet ponad 2000 złotych. Tutaj tak naprawdę wszystko zależy od osobistych preferencji – wspomniana kwota pozwala chociażby na zakup przedstawiciela marki RADO, dostępnych jest też sporo zegarków od Longinesa, a także Tissota, Frederique Constant i wyższych modeli G-Shocka od Casio. Nasza propozycja, przyznajemy dość przewrotna, to jednak Garmin Fenix 6X na stalowej bransolecie. Charakteryzuje się wieloma przydatnymi funkcjami, m.in. dynamicznym odwzorowaniem kolorów na mapie, obsługą płatności zbliżeniowej Garmin Pay, a także wgranymi mapami narciarskimi z informacją o 2000 kurortach na całym świecie. Zegarek może służyć także jako urządzenie rejestrujące tętno oraz profile aktywności i śledzące kondycję sportowca.

Zegarek powyżej 10000 złotych

Przedział „powyżej 10000 złotych” sugeruje, że górna granica ceny nie istnieje. I cóż, w tym przypadku chodzi o to, aby popuścić wodze fantazji. Za pięciocyfrową kwotę można kupić zegarek dowolnej marki, począwszy od Hublota, poprzez TAG Heuera, a skończywszy na – jakżeby inaczej – Omedze. Nasza propozycja to właśnie przedstawiciel ulubionej marki Jamesa Bonda w postaci modelu Seamaster o numerze referencyjnym 210.32.42.20.01.001. Dlaczego akurat ten? Bo dobry nurek (a ten bez wątpienia nim jest) zawsze będzie dobrym wyborem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Cena zegarka to 22600 złotych.