„W głębi lasu” – o czym jest?

Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w niespodziewany sposób przedstawia życie warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć wydaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zaginął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

W głębi lasu” – obsada i premiera

W serialu wystąpią Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki, którzy wcielają się w role Laury Goldsztajn i Pawła Kopińskiego. Oprócz nich pojawiają się też Wiktoria Filus, Hubert Miłkowski, Jacek Koman, Ewa Skibińska, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Czerwińska, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska oraz Piotr Głowacki i Cezary Pazura.

ZOBACZ TEŻ: „Snowpiercer” – Netflix pokazał zapowiedź serialu. Będzie to kolejny hit platformy?

Produkcją zajęła się ATM Grupa. Wśród producentów jest także pisarz Harlan Coben. To już jego trzecia współpraca z Netflixem – wcześniej miało to miejsce przy brytyjskim serialu „The Stranger” oraz hiszpańskim „El Inocente”. Reżyserami sześciu odcinków są Leszek Dawid oraz Bartosz Konopka. Pierwszy zwiastun produkcji jest dość klimatyczny, co budzi nadzieję, że twórcom udało się nakręcić lepszą rzecz niż „1983”, który był pierwszym polskim serialem oryginalnym.

„W głębi lasu” trafi na Netflixa 12 czerwca 2020 roku. Poniżej zwiastun: