„W głębi lasu” ma składać się z sześciu odcinków. Produkcją zajmie się ATM Grupa. Wśród producentów jest także pisarz Harlan Coben. To już jego trzecia współpraca z Netflixem – wcześniej miało to miejsce przy brytyjskim serialu „The Stranger” oraz hiszpańskim „El Inocente”.

„W głębi lasu” – o czym jest?

Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w niespodziewany sposób przedstawia życie warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć wydaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zaginął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

CZYTAJ TEŻ: „Kierunek: Noc”: Belgowie zrobią serial dla Netflixa na podstawie książki Jacka Dukaja

Jak można się spodziewać, Harlan Coben odniósł się już do sprawy z adaptacją jego utworu. Jest rzecz jasna zadowolony. „Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflixa na całym świecie” – powiedział.

Przypomnijmy, że będzie to drugi polski serial oryginalny na Netfliksie. W 2018 roku otrzymaliśmy „1983”, gdzie wystąpili m.in. Robert Więckiewicz oraz Maciej Musiał. Produkcję „W głębi lasu” wspiera finansowo Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zobaczymy ją w przyszłym roku.