Kluczowe w tym wypadku okazało się stworzenie nowej, całkowicie innowacyjnej pianki, która będzie spełniać dwie podstawowe funkcje: zareaguje na indywidualny kształt ciała i się do niego dostosuje oraz zapewni mu odpowiednie wsparcie. Pianka Serene to rewolucyjne połączenie technologii memory foam i pianek konwencjonalnych. Nie tężeje i nie rozmięka pod wpływem zmian temperatury w sypialni, a przy tym rewelacyjnie rozprowadza ciepło generowane przez ludzkie ciało. Dzięki tym właściwościom stała się konstrukcyjną bazą kolekcji. Nie trzeba już się martwić o to, że materac zmieni formę. 

Curem zwrócił szczególną uwagę na zastosowanie technologii Supportive Air Technology wykorzystując ją w piance Serene, która tworzy wierzchnią warstwę materaca. Składa się ona z milionów połączonych ze sobą mikrokapsułek, a każda z nich działa jak indywidualna poduszeczka, która wypuszcza powietrze na skutek nacisku. Dzięki temu kręgosłup otrzymuje odpowiednie podparcie, a my czujemy komfort i budzimy się wypoczęci, gotowi do działania!

Dlaczego jakość naszego snu zależy od temperatury pomieszczenia?

Im wyższa jest temperatura, tym nasz organizm jest mniej wydolny. Ściśle z tym związany jest sen, ponieważ optymalna dla naszego ciała temperatura zapewni maksimum regeneracji. Jeśli jest za gorąco, wówczas tracimy energię na potrzeby termoregulacji. Dlatego wybierając materac mający nam zapewnić maksimum dobrego wypoczynku, musimy przede wszystkim sprawdzić, czy został on zaopatrzony w rozwiązania zwiększające cyrkulację powietrza. Istotny wpływ mają na to komponenty, z których się składa.

Chcemy spać komfortowo i zdecydowanie wolimy uniknąć sytuacji, w której nasz materac nie odprowadza wilgoci, tym samym sprzyjając rozmnażaniu się bakterii i grzybów. Materace Curem posiadają wszystkie cechy definiujące określenie „dobrze zaprojektowane”, oprócz wcześniej wymienianych innowacyjnych elementów składowych, wartością dodatnią jest także stosunkowo niski wkład termo elastycznej pianki Visco.

Kluczowe dla zdrowego snu podparcie kręgosłupa, mięśni i całego spoczywającego ciężaru, to zadanie powierzone w głównej mierze piance Fusion, znajdującej się na spodzie materaca. Dzięki wykonanym w niej nacięciom powstaje 7 stref twardości. Poza optymalnym rozprowadzeniem siły nacisku, pomagają one również rozprowadzić ciepło oraz zwiększają poziom wentylacji całego materaca.

Zaawansowana technologia (3 pianki: Syrene, Visco, Fusion), pokrowiec Zeo Case, zwiększający wentylację i wartości termoregulacyjne w antybakteryjnej powłoce, serie przeprowadzonych badań, potwierdzone atesty i holistyczne podejście do snu gwarantują, że na nowo odkryjemy pojęcie wysypiania się i zdrowego wypoczynku.

Pokrowiec w połączeniu z taśmą 3D umieszczoną na spodzie materaca skutecznie usprawni cyrkulację ciepła oraz powietrza, poprawiając w konsekwencji higienę snu. Żeby było jeszcze lepiej, wszystko jest opakowane antybakteryjną powłoką. 

www.curem.pl